Dānija

2020.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā Dānija startēs B grupā kopā ar Beļģijas, Somijas un Krievijas valstsvienībām. Grupa līdzvērtīga, izredzes izkļūt no grupas visām komandām ir vienādas, taču futbola eksperti paredz vieglu Beļģijas triumfu grupā. Bet dāņu dinamīts var eksplodēt negaidot.

Dānijas valstsvienības galvenā trenera Kaspera Hjulmanda rīcībā ir visas Dānijas futbola zvaigznes. Vārtsargs Nr.1 neapšaubāmi būs viens no Anglijas Premjerlīgas labākajiem spēlētājiem šajā pozīcijā – Kaspers Šmaihels no Lesteras ”City”. Aizsardzības centra duets arī ir pietiekami solīds, jo Andreasa Kristensena (Londonas ”Chelsea”) un valstsvienības kapteiņa Simona Kjāra (AC ”Milan”) meistarība šaubas nerada.

Laukuma vidusdaļā spēli diriģēs Dānijas futbola spilgtākā zvaigzne šobrīd – Kristians Ēriksens (Milānas ”Inter”), bet viņam atbalstu sniegs Pjērs Emīls Hojbergs no Totenhemas ”Hotspur” un Tomas Delanejs (Dortmundes ”Borussia”).

Uzbrukumā Hjulmanda rīcībā būs ”Barcelona” uzbrucējs Martins Braitvaits, Kaspers Dolbergs (”Nice”), Jusufs Pulsens (RB ”Leipzig”), un Andreas Kornelius no ”Parma”.

Dānijas valstsienības sabalansētais sastāvs, individuālā meistarība un cīņasspars var būt tas, kas ļaus kvalficēties izslēgšanas spēlēm, taču cīņa būs sīva.

Cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs Dānija sāks 12.jūnijā ar spēli pret Somiju, taču 17.jūnijā gaidāms mačs ar grupas favorīti Beļģiju, kamēr grupu turnīra pēdējā spēlē ir paredzēta 21.jūnijā Kopenhāgenā pret Krievijas futbolistiem.