Čehija

2020.gada UEFA Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā Čehijas valstsvienība iekļuva kā kvalfikācijas turnīra A grupas otrās vietas ieguvēja, piekāpjoties vien Anglijas futbolistiem. EURO 2020 čehi startēs D grupā kopā ar Anglijas, Skotijas un Horvātijas valstsvienībām.

Čehijas futbola valstsvienības spilgtākais futbolists šobrīd ir Anglijas Premjerlīgas kluba Vesthemas “Untied” pussargs Tomašs Součeks, kurš savā debijas sezonā Premjerlīgā guva desmit vārtus, tādējādi iekļūstot TOP 10 futbolistu sarakstā, kuri tika nominēti Premjerlīgas sezonas labākā futbolista balvai.

Analizējot pārējo sastāvu var prognozēt, ka vietu Čehijas valstsvienības vārtos ieņems “Sevilla” vārtsargs Tomašs Vlaciks, bet aizsardzības centrā darbosies Prāgas “Sparta” aizsargs Ondržejs Čelustka, un Tomašs Kalas no “Bristol City”. Laukuma vidū, kopā ar Součeku, atradīsies Maskavas “Spartak” pussargs Aleksandrs Krals, bet uzbrukumā cerības tiek liktas uz Lēverkūzenes “Bayer” pārstāvi Patriku Šiku.

D grupas ietvaros Čehija 14.jūnijā tiksies ar Skotiju, pēc tam 18.jūnijā pretiniekos Horvātija, bet pēdējā grupu turnīra spēlē 22.jūnijā cīņa ar viņiem labi pazīstamo Anglijas valstsvienību.