Beļģija

Beļģiju pilnīgi noteikti varam uzskatīt par vienu no galvenajām EURO 2020 titula pretendentēm, ko arī pierāda komandas iespētais kvalifikācijas turnīrā.

Beļģi desmit spēlēs ieguva maksimāli iespējamos 30 punktu un izcīnija desmit pārliecinošas uzvaras, kopā iesitot 40 vārtus un ielaižot tikai trīs. Mazākā vārtu starpība kādā no spēlēm, bija divi vārti. Šie skaitļi parāda, cik kvalitātēm pilna ir Beļģijas izlase, visās līnijās nokoplektēta ar futbola superzvaigznēm. Šo komandu EURO 2020 neapmierinās nekas cits kā tikai zelts.

Beļģijai starp 26 spēlētājiem izsaukti 18 futbolisti, kuri pirms trim gadiem piedalījās Pasaules kausa finālturnīrā, kurā beļģi ieguva bronzu, un tieši puse jeb 13 futbolisti ir vismaz 29 gadus veci. Nozīmīgākie iztrūkumi – ierindā vairs nav karjeru beigušā Vensāna Kompanī, kā arī Ķīnā spēlējošā Maruāna Fellaini, kā arī Musas Dembelē. Starp astoņiem klāt nākušajiem spēlētajiem jāizceļ “Leicester” malējais aizsargs Timotī Kastaņs un “Rennes” malējais uzbrucējs Žeremī Dokū, kurš no “Anderlecht” rudenī tika nopirkts par 26 miljoniem eiro. Dokū maija beigās apritēs 19 gadu, un būs par pieciem gadiem jaunāks par otro jaunāko spēlētāju komandā – Juri Tīlemansu.

Kopumā sastāvs ir pilns ar skaļiem vārdiem Eiropas futbolā, bet varam izcelt spēlētājus, kuriem būtu jāpievērš īpaša uzmanība, tie ir Kevins De Breine, Edens Azārs un Romelu Lukaku. Šie ir arī ar vārtiem bagātākie spēlētāji šajā Beļģijas modelī. Varam apgalvot, ka šo komandu turnīra gaitā būs ļoti aizraujoši vērot.

Vārtu drošība arī čempionātā būs līmenī, kā pirmajam nummuram esot ‘’Real Madrid’’ speciālistam Tibo Kurtuā, un uz rezervistu soliņa atrodoties pieredzējušajam Simonam Miņolē.

EURO 2020 Beļģija spēlēs B grupā, kur tiksies ar Krievijas, Dānijas un Somijas komandām.