Austrija

Austrija

Austrija trešo reizi Eiropas čempionātu vēsturē ir iekļuvusi turnīrā un tajā spēlēs otro reizi pēc kārtas. 2016. gada čempionātā austrieši neizkļuva no grupas līdzīgi kā 2008. gadā, kad austrieši pirmo reizi piedalījās Eiropas prestižākajā izlašu turnīrā.

Mērķis šī gada turnīram ir skaidrs – pirmo reizi vēsturē būt starp divām labākajām savas grupas izlasēm un iekļūt astotdaļfinālā.

Austrija kvalificējās turnīrā, esot vienā atlases cikla grupā ar Latviju. G grupā austrieši ciklu noslēdza otrajā vietā ar 19 punktiem. Noslēdzošajā kvalifikācijas spēlē tā piedzīvoja zaudējumu Latvijai ar 0:1, atpūtinot vairākus savus līderus.

Rezultatīvākais spēlētājs Austrijai ar sešiem gūtiem vārtiem šajā ciklā bija Marko Arnautovičs. Viens no zināmākajiem izlases futbolistiem ir aizsargs Dāvids Alaba, kurš pēc vairākiem gadiem Minhenes ‘’Bayern’’ pārcēlies uz karalisko Madrides ‘’Real’. Viņš 79 spēlēs Austrijas labā izcēlies ar 14 vārtiem. Ar retiem izņēmumiem praktiski viss sastāvs ikdienā spēlē dažādos Vācijas Bundeslīgas klubos.

FIFA rangā tā ieņem augsto 23. vietu, esot šīs grupas ranga otra visaugstāk esošā izlase. Vieta rangā jāapliecina arī futbola laukumos.

Austrija EURO 2020 spēlēs C grupā. Pirmā spēle austriešiem 13. jūnijā Bukarestē pret debitanti Ziemeļmaķedoniju. Pēc tam 17.jūnijā tikšanās ar Nīderlandi un 21.jūnijā ar Ukrainu.