Itālija aizraujošā EURO 2020 mačā sagrauj Šveices izlasi

Itālijas izlase trešdien aizraujošā EURO 2020 spēlē Romas Olimpiskajā stadionā A grupas mačā ar 3:0 uzvarēja Šveices valstvienību.

Vārtus Itālijas valstsvienībā divus vārtus guva Manuels Lokatelli, bet vēl reizi izcēlās Čiro Immobile.

Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja Itālijai pavērās desmitajā minūtē. Leonardo Spinacola no laukuma gala līnijas bumbu iecentrēja soda laukumā, kur Immobile no tuvas distances ar galvu sita bumbu pāri vārtu pārliktnim. Ar Spinacolas palīdzību Itālijai spiedienu uz pretinieku vārtiem izdevās izdarīt arī nākamās trīs minūtes.

Itālijas izlase vadībā izvirzījās 19.minūtē, kad kapteinis Džordžo Kjellīni pēc stūra sitiena izspēles bija pirmais pie atlēkušās bumbas un raidīja to teju tukšos vārtos. 36 gadus vecais Kjellīni vārtu guvumu savā 110.karjeras spēlē Itālijas izlasē ilgi nesvinēja, jo soģis brīdi vēlāk konstatēja spēli ar roku. 24.minūtē savainojuma dēļ Kjellīni tika nomainīts.

Itālijas izlases spiediens rezultātu deva 26.minūtē. Domeniko Berardi gar laukuma sāna līniju pietuvojās soda laukumam un izpildīja filigrānu piespēli, ko uztvēra Manuels Lokatelli, ar pēdu pielabodams bumbas lidojuma virzienu.

Itālija – Šveice. Pilns spēles apskats:

Spēles 33. un 34.minūtē pie Šveices izlases vārtiem bīstamas epizodes izveidoja Immobile un Lorenco Insinje, bet rezultāts palika nemainīgs. Aizsargs Spinacola pieslēgties uzbrukumam nevairījās arī puslaika izskaņā, reizi arī izdarot sitienu pa vārtiem. Jau kompensācijas laikā uzbrukumā biežāk rāvās šveicieši, taču pēc 45 spēlētām minūtēm rezultāts aizvien bija 1:0 par labu Itālijai.

Itāļiem pārsvaru izdevās dubultot jau otrā puslaika septītajā minūtē. Sākotnējais uzbrukums bija nesekmīgs, bet ātri izdevās atgūt bumbu, kas pie soda laukuma līnijas tika nogādāta Lokatelli. Futbolists nevilcinājās ar sitienu, bumbai ielidojot labajā vārtu pusē.

Otrā puslaika 17.minūtē Stīvens Cūbers ar bumbu ielauzās soda laukumā un no kreisās laukuma puses izdarīja sitienu. Džanluidži Donnarumma bumbu atvairīja sev priekšā, kas uz brīdi izraisīja nelielu haosu itāļu vārtu priekšā, taču Šveicei neizdevās gūt vārtus.

Šveicei nākamais bīstamais uzbrukums izdevās 72.minūtē. Džerdans Šačiri vairākkārt saspēlējās ar partneriem un drīz vien nonāca labā sitiena pozīcijā, taču raidījumu bloķēja Itālijas izlases aizsargi. Pat, ja Šačiri būtu guvis vārtus, tiesnesis tos neskaitītu, jo īsi pēc sitiena tika nosvilpts aizmugures stāvoklis.

Tuvojoties spēles beigām, Itālijas izlase nedaudz iesēdās aizsardzībā un gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. Trešos vārtus itāļiem izdevās gūt 89.minūtē, kad Immobile no aptuveni 25 metriem izlēma sist pa vārtiem. Bumba pa zālāju ieripoja vārtos, Itālijai svinot drošu panākumu.