Itālija 11 metru sērijā uzvar Spāniju un iekļūst EURO 2020 finālā

0 Komentāru

Itālijas izlase otrdien Vemblija stadionā 11 metru sērijā ar 2:1 uzvarēja Spānijas valstvienību un iekļuva EURO 2020 finālā.

Itālijas izlasē izcēlās Federiko Kjēza, bet Spānijas valstsvienībā vārtus guva Alvaro Morata. Uzvaru nesošo “pendeli” realizēja Žoržinju.

Itālijas futbolisti uzvarējuši 14 spēlēs pēc kārtas, bet nezaudēto spēļu sērija sasniegusi jau 33 mačus, kuros tā izcīnījusi 28 uzvaras un piecreiz cīnījusies neizšķirti.

Otrā pusfināla spēlē trešdien Londonā tiksies Dānija ar Angliju.

Itālija – Spānija. Pilns spēles apskats:

Jau ceturtajā minūtē Čiro Immobile aiz pretinieku aizsargu mugurām saņēma piespēli un drīz vien soda laukumā nonāca labā sitiena pozīcijā. Tiklīdz viņa raidītā bumba atsitās pret vārtu stabu, viens no mača tiesnešiem signalizēja aizmugures stāvokli. Nākamās 15 minūtes bumbu krietni biežāk kontrolēja spāņi, pacietīgi mēģinot radīt labas vārtu gūšanas iespējas, taču nekas lāgā nesanāca. Tikmēr itāļi pirmo “golu” lūkoja iesist pretuzbrukumā, taču arī nesekmīgi.

Puslaika vidū itāļi laukuma kreisajā malā ar vairākām ātrām piespēlēm bumbu nogādāja soda laukumā. Pie tās drīz vien tika Immobile, kurš piespēlēja Nikolo Barellam, bet viņš pārlieku ilgi centās atrast labu sitiena pozīciju, kā rezultātā epizode noslēdzās bez raidījuma pa vārtiem. 25.minūtē Džanluidži Donnarumma savu komandu glāba pēc Dani Olmo sitiena no aptuveni astoņiem metriem. Olmo vēlreiz bīstami no distances sita arī 32.minūtē, taču pagalam neprecīzi.

Itālija – Spānija. 11 metru sērija:

Spēles 45.minūtē Lorenco Insinje ar bumbu jau bija sasniedzis soda laukumu, kur skrējienā pamanīja Emersonu. Partneris nevilcinājās ar sitienu, bet no šaura leņķa gūt vārtus bija pārlieku grūti.

Otrā puslaika astotajā minūtē pirmo bīstamo epizodi izveidoja Serdžio Busketa sitiens. Viņš soda laukumā saņēma piespēli no partnera un uzreiz izdarīja spēcīgu sitienu, bumbai lidojot nedaudz virs vārtu pārliktņa. Jau nākamajā uzbrukumā Spānijas izlasi glāba Unajs Simons, kurš tika galā ar diezgan sarežģītu Kjēzas raidījumu.

Lai arī Spānijas izlase vairāk kontrolēja bumbu, pirmie vārtus spēles 60.minūtē guva itāļi. Donnarumma ievadīja uzbrukumu, bet Immobile otrā laukuma pusē drīz vien ieguva bumbu. Spānijas izlases aizsargi uzbrucēju atbruņoja, bet Kjēza bumbu atguva un pēc pāris soļiem tuvāk soda laukumam spēcīgi sita, panākdams 1:0.

67.minūtē Spānijas futbolisti bumbu ar trim ātrām piespēlēm nogādāja soda laukuma sākumā. Mikels Ojarsabals bumbu atspēlēja Olmo, kurš ar pirmo pieskārienu centās gūt vārtus, bet sitiens bija neprecīzs. Jau minūti vēlāk Simons no tuvas distances atvairīja Domeniko Berardi sitienu starp kājām. Viņu labā sitiena pozīcijā ar filigrānu piespēli izvirzīja Kjēza.

Tuvojoties spēles pēdējām desmit minūtēm, Itālijas izlase jau bija apņēmusies aizsargāties un cieši spēlēja spāņu aizsargu tuvumā. Šī taktika augļus nenesa, jo 80.minūtē 1:1 panāca uz maiņu nākušais Alvaro Morata. Futbolists pie soda laukuma izspēlēja “sieniņu” ar Olmo un drīz vien nonāca labā sitiena pozīcijā iepretim vārtiem. Atlikušajā laikā nevienai no komandām vārtus vairs neizdevās gūt, kādēļ nācās aizvadīt papildlaiku.

Pirmā papildlaika astotajā minūtē spāņi netālu no Itālijas izlases vārtiem ar tiešo sitienu izspēlēja standartsituāciju. Donnarumma sitienu atvairīja, bet bumba atlēca soda laukumā, kur gan nevienam no spāņiem līdz tai aizsniegties neizdevās. Mača 110.minūtē Berardi guva Itālijas izlases otros vārtus, bet viņš iepriekš atradās aizmugures stāvoklī, tāpēc “gols” netika skaitīts. Arī papildlaika 30 minūtēs komandas uzvarētāju nenoskaidroja, tāpēc nācās sist “pendeles”.

Pirms “pendeļu” sērijas abu komandu spēlētāji viens otram veltīja labus vārdus un ciešus apskāvienus, bet īsi pēc tam jau tika noskaidrota pirmā fināliste. Pirmajā sitienu sērijā kļūdījās gan Manuels Lokatelli, gan Olmo. Ceturtajā sitienu sērijā Donnarumma atvairīja Moratas sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī, bet Žoržinju iesita arī nākamo “pendeli”, Itālijai pēcspēles sitienu sērijā uzvarot ar 4:2.

0 Komentāru