EURO 2020 spēlē, kurā mediķiem izdevās glābt Eriksena dzīvību, Somija uzvar Dāniju

Kopenhāgenas ”Parken” stadionā sestdien norisinājās mačs starp Dānijas un Somijas izlasēm, kurš tika pārtraukts  pēc tam, kad skatītāju priekšā uz laukuma saļima komandas līderis Kristians Eriksens. Atsākoties spēlei, uzvaru ar 1:0 svinēja Somija.

Liels teritoriāls pārsvars pirmajā puslaikā bija dāņiem, taču bīstamu momentu pie Lukāša Hrādecka sargātajiem vārtiem nemaz tik daudz nebija.

Spēles sākumā Hrādeckis atvairīja Pjēra Emīla Hojbjerga sitienu ar galvu, kā arī Kristiana Ēriksena spēcīgu sitienu vārtu tālajā stūrī, bet Tomass Dileinijs labā sitiena pozīcijā, atstāts viens ar bumbu, raidīja to pāri vārtiem.

Spēle Dānijas galvaspilsētas “Parken Stadium” arēnā negaidīti tika pārtraukta, kad 29 gadus vecais Ēriksens 43.minūtē netālu no laukuma sānu līnijas saļima un ap viņu pulcējās komandasbiedri.

Dānijas spēlētāju acīs bija asaras, kad medicīnas darbinieki mēģināja atdzīvināt Milānas “Inter” spēlētāju.

“Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Eiropas čempionāta spēle Kopenhāgenā ir pārtraukta ārkārtas medicīniskās situācijas dēļ,” paziņoja UEFA.

Pēc aptuveni 15 minūtēm Ēriksens tika iznests ārpus laukuma robežām, viņam sekojot pārējai Dānijas komandai.

Arī Somijas valstsvienības spēlētāji atstāja laukumu.

Līdzjutēji tikmēr palika savās vietās, gaidot ziņas par Ēriksena veselības stāvokli un mača likteni.

“Pēc ārkārtas medicīniskās palīdzības sniegšanas Dānijas spēlētājam Ēriksenam ir notikusi krīzes pārvarēšanas sanāksme ar komandu un spēles tiesnešu līdzdalību, un sīkāka informācija tiks paziņota plkst.19.45 pēc Centrāleiropas laika (20.45 pēc Latvijas laika),” vēstīja UEFA savā “Twitter” vietnē.

“Spēlētājs ir nogādāts slimnīcā, un viņa veselības stāvoklis ir stabilizēts,” UEFA precizēja Ēriksena veselības stāvokli.

Kamēr tika gaidīts lēmums par šīs spēles norises laiku, somu fani tribīnēs skandēja “Kristians” un dāņu secīgi – “Ēriksens”.

Dānija – Somija. Pilns spēles apskats:

Spēlei atsākoties, Ēriksenu laukumā nomainīja Matiass Jensens.

Pirmais puslaiks tika pabeigts bez vārtu gūšanas momentiem, bet otrā puslaika sākumā līdz pat 60.minūtei dominēja Dānija. Līdz šim brīdim dāņi pa somu vārtiem bija situši 18 reizes, protams, vārtu četrstūrī trāpot mazāko daļu no tiem. Tikmēr somi ne reizi 60 minūtēs nebija tikuši līdz sitienam pa Kaspera Šmeihela sargātajiem vārtiem.

Pirmais sitiens dāņiem izrādījās liktenīgs. Pēc Somijas izlases bīstamākā vīra – Anglijas kuba Noridžas “City” uzbrucēja Tēmu Puki aktivitātēm pretinieku soda laukumā, kad viņam neizdevās uzsist pa vārtiem, Puki izspēlēja ārpus soda laukuma Jerem Uronenam, kurš to centrēja atpakaļ uz vārtsarga laukuma robežu, kur kritienā ar galvu uzsita Joels Pohjanpalo.

Bumba atsitās pret zemi, palēcās un izspurdza Šmeihelam caur kreiso padusi – 1:0 somu labā. Sitiens bija ļoti neērts vārtsargam, bet ne netverams.

Iespēja atspēlēties dāņiem radās 74.minūtē, kad par niecīgu saskari ar pretinieku spēlētāju ar 11 metru soda sitienu tika sodīts somu aizsargs Pauluss Arajūri.

Parasti 11 metru soda sitienus Dānijai izpildīja Ēriksens, bet šoreiz viņa laukumā vairs nebija, un ar bumbu uz 11 metru atzīmi devās Hojbjergs.

Hojbjergs vārtu labajā apakšējā stūrī uzsita ne pārāk spēcīgi, un Hrādeckis bumbu tvēra.

Dāņi uzbruka, bet rezultātu izlīdzināt neizdevās.

Somi uzvarēja ar savu vienīgo sitienu pa vārtiem, kamēr dāņi sita 22 reizes, sešas trāpot vārtu četrstūrī.