Divi rikošeti un divi Ronaldu vārti galotnē Portugālei ļauj Budapeštā uzvarēt Ungāriju

1 komentārs

EURO 2020 otrdienas pirmajā spēlē Portugāles izlase Budapeštā Ferenca Puškāša stadionā E grupas mačā ar 3:0 uzvarēja Ungāriju.

Divus vārtus Portugāles izlases labā guva Krištianu Ronaldu, bet vienreiz izcēlās Rafaels Gerreiru. Ronaldu ar 11 gūtiem vārtiem ir finālturnīru visu laiku rezultatīvākais spēlētājs.

Portugāles futbola zvaigzne Ronaldu otrdien kļuva arī par pirmo futbolistu, kurš spēlējis piecos Eiropas čempionāta finālturnīros.

Tāpat kā pirmdienas spēlē Spānija pret Zviedriju, arī Portugāle pret Ungāriju kontrolēja bumbu, taču sākumā nespēja tikt pie izteikti labām iespējām atklāt rezultātu. Portugāļiem visvairāk izdevību bija Djogu Žotam, taču veiksmīgi Ungārijas izlases vārtos darbojās Pēters Gulāši. Tuvojoties puslaika beigām, no tuvas distances bumbu pāri vārtiem sita Ronaldu.

Ungārija – Portugāle. Pilns spēles apskats:

Otrā puslaika ievadā Pepes sitienu atvairīja Gulāši, bet otrā laukuma galā Ruī Patrīsiu modrību pārbaudīja Ādams Salai. Nedaudz vēlāk gana labs sitiens uz vārtiem padevās ungāram Rolandam Šallai, bet puslaika vidū Brunu Fernāndeša tālu sitienu neitralizēja Gulāši.

Mača 80.minūtē Sabolcs Šēns ieraidīja bumbu vārtos un lika uzgavilēt Ferenca Puškāša stadionā sanākušajiem līdzjutējiem, tomēr prieki bija īsi – aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs.

84.minūtē pēc rikošeta bumba nonāca pie Gerreiru, kurš ar zemu sitienu panāca 1:0 portugāļu labā. Nedaudz vēlāk par pārkāpumu soda laukumā uz Ungārijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 87.minūtē realizēja Ronaldu – 2:0. Kompensācijas laika otrajā minūtē Ronaldu panāca 3:0, gūdams savus 11.vārtus finālturnīros.