Austrija EURO 2020 mačā Bukarestē apspēlē Ziemeļmaķedoniju

EURO 2020 svētdienas otrajā spēlē Austrija Bukarestes Nacionālajā stadionā C grupas mačā ar 3:1 uzvarēja Ziemeļmaķedoniju.

Austrijas izlases labā vārtus guva Štefans Lainers, Mihaels Gregoričs un Marko Arnautovičs, bet pretiniekiem izcēlās Ziemeļmaķedonijas futbola leģenda Gorans Pandevs.

Mačs iesākās asā cīņā, bet pirmie vārti tika gūti 18.minūtē, kad pēc Marcela Sabicera piespēles Lainers augstā lēcienā no asa leņķa ieraidīja bumbu mērķī -1:0. Četras minūtes vēlāk no tuvas distances bumbu virsū Ziemeļmaķedonijas vārtsargam uzsita Saša Kalajdžičs.

Spēles 28.minūtē Ziemeļmaķedonija izlīdzināja rezultātu. Nedz Austrijas izlases aizsargi, nedz vārtsargs nespēja nofiksēt bumbu, kas soda laukumā nonāca pie Pandeva, ziemeļmaķedoniešu futbolistam panākot 1:1.

Austrija – Ziemeļmaķedonija. Pilns spēles apskats:

Tuvojoties otrā puslaika vidum, abām komandām bija pa bīstamam uzbrukuma, taču rezultāts palika nemainīgs. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, pēc Dāvida Alabas centrējuma pretī vārtiem kāju izstiepa Gregoričs, kurš panāca 2:1.

Mača 88.minūtē punktu Austrijas izlases uzvarai pielika Marko Arnautovičs, kurš izmantoja Ziemeļmaķedonijas izlases futbolistu kļūdu pie sava soda laukuma. Austrijas uzbrucējs ātri ieskrēja soda laukumā un izdarīja netraucētu sitienu, panākot 3:1.

Zīmīgi, ka Pandevs 37 gadu un 321 vecumā kļuva par otru visu laiku vecāko vārtu guvēju finālturnīrā. Visu laiku vecākais vārtu guvējs ir Austrijas izlases kādreizējais uzbrucējs Ivica Vastičs, kurš vienā no 2008.gada finālturnīra spēlēm guva vārtus 38 gadu un 257 dienu vecumā.