Anglija papildlaikā uzvar Dāniju un pirmo reizi iekļūst Eiropas čempionāta finālā

3 komentāri

Anglijas izlase trešdien Vemblija stadionā EURO 2020 otrajā pusfinālā papildlaikā ar 2:1 uzvarēja Dānijas valstsvienību, pirmo reizi iekļūstot Eiropas čempionāta finālā.

Vārtus Anglijas labā guva Simons Kērs, raidot to savos vārtos, un Harijs Keins, bet Dānijai – Mikels Damsgords.

Pirmajā puslaikā vārtu gūšanas momentu nebija daudz. Turklāt izšķirošajos brīžos labāk spēlēja aizsargi nekā uzbrucēji. Tāpēc nedaudz negaidīts bija dāņu vārtu guvums. Tas radās pēc Lūka Šova pārkāpuma vairākus metrus ārpus Anglijas soda laukumā. Brīvsitienu ar lielisku sitienu zem vārtu pārliktņa realizēja Damsgords. Vārtsargs Džordans Pikfords aizsniedzās līdz bumbai, bet atvairīt nespēja – 1:0.

Tie bija angļu pirmie zaudētie vārti šajā čempionātā.

Nepilnas minūtes “sprādziena” laikā angļi atspēlējās. Pirmajā epizodē pēc Harija Keina piespēles dāņu soda laukumā Rahīma Sterlinga sitienu atvairīja vārtsargs Kaspers Šmeihels.

Anglija – Dānija. Pilns spēles apskats:

Tomēr jau nākamajā minūtē pēc vēl vienas Keina piespēles no laukuma dziļuma no soda laukuma labās puses piespēli pa zemi paralēli vārtiem raidīja Bukajo Saka, tēmēdams to vārtu priekšā ieskrejošajam Sterlingam, taču piespēli pārtrauca dāņu kapteiņa Simona Kēra mēģinājums kritienā neļaut bumbai nokļūt pie Sterlinga, pēc kura bumba iespurdza vārtu  tīklā – 1:1.

55.minūtē Šmeihels lēcienā ar roku atvairīja Herija Magvaira raidījumu ar galvu vārtu kreisajā stūrī, Šmeihelam pretendējot uz skaistāk atvairītās bumbas balvu čempionātā.

Pēc Keina kontakta ar aizsargu 74.minūtē tiesnesis pievērsās videoatkārtojumam, kas liecināja, ka 11 metru soda sitiens uz Šmeihela vārtiem nav jāpiespriež.

Angļi līdz pēdējai no sešām kompensācijas minūtēm centās gūt vārtus, taču dāņi precīzi aizstāvējās, novēršot bīstamus sitienus pa vārtiem.

Pagarinājumā turpinājās Anglijas spiediens, 94.minūtē no soda laukuma pa dāņu vārtiem sita Keins, bet Šmeihels bumbu atvairīja.

Desmit minūtes vēlāk angļi tomēr izvirzījās vadībā. Pēc Joakima Mēles un Sterlinga niecīgas sadursmes tiesnesis vērsās pie VAR sistēmas, kas konstatēja, ka pārkāpums tomēr bija.

Keina raidīto 11 metru soda sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī Šmeihels atvairīja, taču bumba nokļuva tieši pa kājai Keinam, kurš apsteidza Kēru un ar atkārtotu sitienu raidīja to gandrīz tukšos vārtos – 2:1.

Ar šiem vārtiem Keins visu laiku rezultatīvāko angļu sarakstā Eiropas čempionātu finālturnīros noķēra pirmajā vietā esošo Alanu Šīreru. Abiem tagad ir pa septiņiem vārtiem.

Jau mača kompensācijas laika pirmajā minūtē Šmeihels vēlreiz glāba komandu no vārtu zaudējuma, atvairot Sterlinga raidījumu.

Anglija finālā tiksies ar Itāliju, kas otrdien pamatlaikā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Spāniju, bet “pendelēs” bija pārāka ar 4:2.

3 komentāri