Aizraujošā un rezultatīvā mačā Nīderlande uzvar Ukrainas izlasi

EURO 2020 svētdienas trešajā spēlē Nīderlande savā Johana Kruifa Arēnā C grupas mačā ar 3:2 uzvarēja Ukrainas izlasi.

Vārtus Nīderlandes izlases labā guva Džeordīno Vijnaldums, Vauts Veghorsts un Denzels Damfrīss, bet ukraiņiem precīzi bija Andrijs Jarmolenko un Romāns Jaremčuks.

Spēles pirmajās minūtēs pēc ukraiņu draudīga uzbrukuma pie Nīderlandes vārtiem pretinieki atbildēja ar pretuzbrukumu, kura noslēgumā Memfisa Depaja sitienu atvairīja Heorhijs Buščans, bet vēl pāris minūtes vēlāk ukraiņu vārtsarga modrību pārbaudīja Denzels Damfrīss. Tāpat no tuvas distances pāri vārtiem sita Džeordīno Vijnaldums.

Jau spēles 13.minūtē Andrijs Ševčenko bija spiests veikt maiņu, jo traumas dēļ maču nevarēja turpināt Oleksandrs Zubkovs, kura vietā laukumā gāja Marlušs Bonfims. Uz brīdi uzbrukumi noplaka, taču nākamajā desmitminūtē tie atkal ņēmās spēkā, vienā no epizodēm tikai veiksmei glābjot Ukrainu no zaudētiem vārtiem.

Nīderlande – Ukraina. Pilns spēles apskats:

Mača 28.minūtē Ukrainas soda laukumā krita Jarmolenko, taču ukraiņu uzbrucējs tika apturēts bez noteikumu pārkāpuma. Pāris minūtes vēlāk Jarmolenko uzsita bumbu tieši virsū nīderlandiešu vārtsargam Mārtenam Stekelenburgam.

Spēles 38.minūtē Vijnalduma spēcīgi sisto bumbu atvairīja Buščans, bet minūti vēlāk nedaudz garām vārtiem sita Damfrīss. Puslaika pēdējā minūtē pēc skaistas izspēles Jarmolenko nonāca ar bumbu pie vārtiem, taču Stekelenburgs bija pārāk cieši klāt, lai varētu izdarīt sitienu.

Pēc ilgiem centieniem spēles 52.minūtē Nīderlande ieraidīja bumbu vārtos. Nīderlandes izlase ātrā uzbrukumā sita pa vārtiem, Buščans izsita bumbu priekšā, tai nonākot pie Vijnalduma. Nīderlandes valstsvienības kapteinis bez pretestības izdarīja stipru un precīzu sitienu -1:0.

Sešas minūtes vēlāk pēc vēl viena Nīderlandes izlases vētraina uzbrukuma Veghorsts panāca 2:0. Ukraiņi cerēja, ka vārtu guvums netiks ieskaitīts, jo uzbrukuma epizodē krita viņu aizsargs, tomēr pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesneša lēmums palika spēkā.

Ukrainas izlase pirmo reizi deficīta samazināšanai bija 72.minūtē, kad spēcīgi no soda laukuma robežas sita Jaremčuks, tomēr Stekelenburgs bija savā vietā. Tiesa, trīs minūtes vēlāk Jarmolenko ārpus soda laukuma augstu iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī – 1:2.

Ukrainas futbolisti turpināja doties uz priekš un 75.minūtē izlīdzināja rezultātu. Pēc Ruslana Maļinovska izpildītā brīvsitiena nīderlandiešu aizsardzību apsteidz Jaremčuks, kurš ar galvu raidīja bumbu tīklā – 2:2.

Tomēr 85.minūtē Nīderlande atgriezās vadībā – pēc Nātana Akē piespēles no aptuveni 11 metriem ar galvu bumbu vārtos sita Damfrīss. Atlikušajā laikā ukraiņi nepietuvojās rezultāta izlīdzināšanai un cīņa noslēdzās ar 3:2 Nīderlandes izlases labā.