Elīzai Tīrumai Pasaules čempionātā Siguldā 13.vieta, uzvar Geisenbergere

Pievienot komentāru
Elīzai Tīrumai Pasaules čempionātā Siguldā 13.vieta, uzvar Geisenbergere
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien ieņēma 13.vietu Siguldā notiekošā pasaules čempionāta dāmu sacensībās, bet pārliecinošu uzvaru svinēja vāciete Natālija Geisenbergere.

Tīrumai sekmīgāks bija pirmais brauciens, kurā viņa uzrādīja desmito rezultātu, trases rekordu sasniegušajai Geisenbergerei zaudējot 0,384 sekundes. Tomēr otrajā braucienā Tīruma pieļāva rupjāku kļūdu un uzrādīja vien 17. rezultātu, kas summā lika atkrist uz 13.pozīciju.

Kā zināms, Tīruma iepriekšējā Pasaules kausa etapā pārrāva ceļgala saiti, tomēr pasaules čempionātā viņa piedalās, kaut ikdienā pašlaik pārvietojas ar kruķiem.

Geisenbergere labāko rezultātu uzrādīja abos braucienos, summā par 0,316 sekundēm apsteidzot krievieti Tatjanu Ivanovu, bet trešo vietu ieņēma titulētā Tatjana Hifnere no Vācijas, kura zaudēja vēl 0,005 sekundes.

Geisenbergere šosezon ir pārliecinoši labākā kamaniņu braucēja, Pasaules kausa ietvaros uzvarot septiņās no līdz šim aizvadītajām deviņām sacīkstēm. 2013.gada pasaules čempionātā un 2014.gada olimpiskajās spēlēs viņa bija labākā gan divnieku sacensībās, gan komandu stafetē, tāpat vāciete triumfējusi arī 2009.gada pasaules meistarsacīkšu stafetē. Tīruma uzvarētājai summā zaudēja 0,965 sekundes.

Tikmēr cita latviete Ulla Zirne pēc pirmā brauciena ieņēma 18.vietu, tomēr otrajā piedzīvoja smagu kritienu, salaužot savas kamanas un arī pati nokļūstot ārstu rīcībā.

Savukārt otrajam braucienam nespēja kvalificēties divas jaunās Latvijas braucējas Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus. Aparjode pirmajā braucienā Geisenbergerei zaudēja 1,118 sekundes, ierindojoties 27.vietā, bet Mitkus zaudēja 1,961 sekundi, paliekot 34.vietā starp 38 braucējām, kuras spēja sasniegt finišu.