Eiropas basketbola čempionātā Rīgā vienu pretinieku Latvija varēs izvēlēties

0 Komentāru
Eiropas basketbola čempionātā Rīgā vienu pretinieku Latvija varēs izvēlēties
Foto: LETA

Latvijas Basketbola savienībai ļauts izvēlēties vienu no mājinieku latviešu pretiniekiem 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra vīriešiem Rīgas apakšgrupas spēlēm, informē LBS.

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBA Europe) valde pieņēmusi unikālu lēmumu – Eiropas čempionāta finālturnīra rīkotājvalstis Latvija, Francija, Vācija un Horvātija var izraudzīties pa vienai nacionālajai federācijai – sadarbības partnerei -, kuras komanda turnīra pirmajā posmā tiks iekļauta attiecīgajā grupā.

Ņemot vērā ģeogrāfiju, iepriekš veidotās attiecības un citus faktorus, katra rīkotājvalsts var izraudzīties vienu nacionālo federāciju, kuras komanda tiks iekļauta attiecīgajā grupā. Tas dos iespēju mērķtiecīgāk strādāt pie līdzjutēju piesaistes, nodrošinot ažiotāžu ne tikai mājinieku spēļu laikā.

“Ņemot vērā ģeogrāfiju, iepriekš veidotās attiecības un citus faktorus, katra rīkotājvalsts var izraudzīties vienu nacionālo federāciju, kuras komanda tiks iekļauta attiecīgajā grupā. Tas dos iespēju mērķtiecīgāk strādāt pie līdzjutēju piesaistes, nodrošinot ažiotāžu ne tikai mājinieku spēļu laikā,” citēts LBS ģenerālsekretārs un FIBA Europe valdes loceklis Edgars Šneps. “Šāda iespēja nekaitēs sportiskajam principam, jo grozu princips izlozē tiks saglabāts. Piemēram, ja Latvija, kas pēc pašreizējā ranga iedalīta trešajā grozā, izraugās partneri no ceturtā groza, izlozē Rīgas grupā tiks iedalītas vēl izlases no pirmā, otrā, piektā un sestā groza.”

Francijas Basketbola federācija partneros jau izraudzījusies Somijas federāciju, un te loģika ir skaidra – tikko 8500 somu līdzjutēju pavadīja savu komandu Pasaules kausā Spānijā, krietni papildinot Bilbao pilsētas uzņēmēju peļņu.

“Francijas Basketbola federācija partneros jau izraudzījusies Somijas federāciju, un te loģika ir skaidra – tikko 8500 somu līdzjutēju pavadīja savu komandu Pasaules kausā Spānijā, krietni papildinot Bilbao pilsētas uzņēmēju peļņu. Francūži, acīmredzot, cer uz līdzīgu efektu. Horvātija izraudzījusies kaimiņus – Slovēnijas basketbola federāciju. Vācija visaktīvāk runā ar Turcijas pārstāvjiem, bet galīgā lēmuma vēl nav,” atklāj Šneps, uzsverot, ka Latvijas puse vēl apsver savu rīcību. “Ideālais variants – Rīgas grupā spēlē Baltijas jūras valstu komandas. Tiesa, vairāk par vienu partneri izraudzīties nav iespējams, tāpēc domājam, kā pie šādas “sapņu grupas” varam tikt reālajā dzīvē.”

Cīņā par somu līdzjutējiem ar Franciju konkurēt nevarējām, jo ziemeļnieki basketbolu labprāt apvieno ar atpūtu dienvidu zemē pie Vidusjūras. Tātad jo vairāk ceram, ka Rīgā spēlēs abi tuvākie kaimiņi, jo mums ir daudz vienojošu faktoru, ieskaitot basketbola mīlestību.

“Cīņā par somu līdzjutējiem ar Franciju konkurēt nevarējām, jo ziemeļnieki basketbolu labprāt apvieno ar atpūtu dienvidu zemē pie Vidusjūras. Tātad jo vairāk ceram, ka Rīgā spēlēs abi tuvākie kaimiņi, jo mums ir daudz vienojošu faktoru, ieskaitot basketbola mīlestību. Daudzos aspektos iespējas uz veiksmīgu sadarbību ar lietuviešiem un igauņiem šķiet līdzīgas. Tiesa, vēl ir aritmētisks arguments, jo divas pirmā groza komandas – Francija un Horvātija – spēlēs katra savās mājās, tātad divas pārējās – Spānija un Lietuva – tiks sadalītas starp Berlīnes un Rīgas grupām. Iespēja, ka pie mums brauc lietuvieši, ir 50%. Savukārt Igaunijas izlase ir sestajā grozā kopā ar Krieviju, Islandi un Nīderlandi, un “aklā” izlozē iespēja izvilt Igauniju ir tikai 25%,” skaidro Šneps.

LBS galīgā atbilde šajā jautājumā jāsniedz nedēļas laikā.

Minhenē notikušajā rīkotājvalstu pārstāvju un FIBA Europe sanāksmē nolemts, ka turnīra apakšgrupu izloze notiks 8.decembrī Parīzē. Grupu turnīri Rīgā, Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija) un Zagrebā (Horvātija) risināsies no 5. līdz 10.septembrim, bet izslēgšanas turnīra spēles Lillē (Francija) notiks no 12. līdz 20.septembrim.

Latvija tikusi iekļauta izlozes trešajā grozā kopā ar Grieķiju, Turciju, kā arī Bosniju un Hercegovinu.

Pirmajā grozā iekļauta Francija, Lietuva, Spānija un Horvātija, otro grozu veido Slovēnija, Ukraina, Serbija un Somija, ceturtajā grozā atrodama Polija, Beļģija, Maķedonija un Itālija, piektajā grozā ir Izraēla, Vācija, Gruzija un Čehija, bet sestajā grozā – Nīderlande, Islande, Krievija, un Igaunija.

Kā zināms, Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā uzvarēja visās sešās spēlēs, kvalificējoties astotajam finālturnīram pēc kārtas.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

0 Komentāru