Rīgas “Dinamo” hokejisti, noslēdzot divu spēļu vizīti Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, svētdien Kontinentālās hokeja līgas spēlē ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor” komandai.

Latvijas kluba labā vārtus iemeta Lauris Dārziņš, kurš līdz ar to sarūgtināja savu bijušo komandu, jo Čeļabinskā viņš aizvadīja daļu 2013./2014.gada sezonas, kā arī Miks Indrašis. Dārziņu atzina par labāko “Dinamo” komandā. Pretiniekiem izcēlās pieredzējušais kanādiešu leģionārs Dereks Rojs, kurš nodemonstrēja individuālo meistarību, Pols Šehura, kurš savulaik spēlēja Rīgas “Dinamo”, kā arī Aleksejs Kručiņins un Maksims Jakuceņja.

Kad ir Rīgas “Dinamo” nākošā spēle? Skaties kalendārā!

Spēles pirmo daļu rīdzinieki aizvadīja vāji, pēc diviem periodiem zaudējot ar 0:3. Pēc otrās trešdaļas rīdzinieki veica vārtsargu maiņu Jāņa Kalniņa vietā sūtot Jakubu Sedlāčeku, kurš savus vārtus nosargāja neieņemtus, jo pēdējo ripu pretinieki iemeta jau tukšos rīdzinieku vārtos.

Foto

Spēle sākās mierīgā gultnē, nevienai no komandām pie labām izdevībām netiekot. Turpinājumā mazliet aktīvāki bija rīdzinieki, kuru rindās bīstamu metienu izdarīja Lauris Dārziņš, tomēr ne “Traktor” vārtsargam Vasilijam Demčenko, bet “Dinamo” ripu ķērājam Jānim Kalniņam perioda pirmajā pusē daudz darba nebija.

Situācija mainījās cīņas 13.minūtē, kad individuāli ļoti labi nospēlēja Rojs. Viņš no laukuma vidus tempā ieslidoja rīdzinieku zonā, ar māņu kustību apspēlēja Krišjāni Rēdlihu, pēc tam nomānija vēl divus pretiniekus un izdarīja Kalniņam netveramu metienu.

Rojs, kurš savulaik Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ir aizvadījis gandrīz 800 spēles, sezonu sāka Omskas “Avangard”, bet pēc tam tika aizmainīts uz “Traktor”. Rojs ilgus gadus spēlēja Bufalo “Sabres” komandā, kur bija viens no līderiem.

Nonākot iedzinējos, rīdzinieku spēlē nekas daudz nemainījās, jo lai arī centība bija liela, tomēr izveidot tiešām labas izdevības neizdevās un pirmajā periodā Latvijas kluba spēlētāji pa vārtiem izdarīja vien sešus metienus, kamēr pretinieki meta tikai piecas reizes.

Pēc atpūtas Latvijas klubs centās izdarīt spiedienu, taču tas neizdevās, savukārt 27.minūtē laukuma saimnieki nokļuva nepatīkamā situācijā, jo Oskars Cibuļskis par uzbrukumu no aizmugures saņēma divas soda minūtes un desmit minūšu disciplinārsodu.

Pretiniekiem skaitliskā vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas tikai 27 sekundes, kad no vārtu stūra kritienā precīzs bija Šehura, kurš savulaik divas sezonas nospēlēja arī Rīgas “Dinamo” komandā.

Savukārt vēl pēc sešām minūtēm “Traktor” pārsvaru trīskāršoja, jo precīzs metiens izdevās Kručiņiņa, kuram asistēja Šehuram. Šajā epizodē ripa trāpīja pa Kalniņa plecu un ielēca “Dinamo” vārtos.

Atlikušajā laikā rīdzinieki ieguva pirmo iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Lai arī tika izveidotas vairākas labas iespējas, samazināt rezultāta starpību “Dinamo” nespēja.

Trešais periods aizritēja jau asākā cīņā, jo rīdzinieki pielika visas pūles, lai atspēlētos. Viņi vēlreiz ieguva vairākumu un izdarīja lielu spiedienu, tomēr panākt vēlamo nespēja. Ar bīstamiem pretuzbrukumiem atbildēja arī “Traktor”, taču Sedlāčeks bija uzdevumu augstumos.

Spēles 53.minūtē noraidījumu nopelnīja Dārziņš, taču atgriezies laukumā viņš guva “Dinamo” pirmos vārtus. Uzbrucējs ieguva ripu pie pretinieku zonas līnijas un izdarīja spēcīgu metienu, taču Demčenko ripu atsita sev priekšā, kuru Dārziņš raidīja mērķi, pārtraucot savu astoņu spēļu “sauso” sēriju. Interesanti, ka pēc tam pretinieki pieprasīja videoatkārtojumu, apelējot, ka Dārziņš bijis aizmugurē, tomēr tas neapstiprinājās un guvums tika ieskaitīts.

Cenšoties izglābt spēli, rīdzinieki trīs ar pusi minūtes pirms mača beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču no cerētā nekas neizdevās, jo Jakuceņa raidīja ripu tukšā pretinieku cietoksnī.

Mača izskaņā notika nepatīkams starpgadījums, jo saskrējās “Dinamo” hokejisti Gints Meija un Koltons Gilīss, pēdējam gūstot traumu. Gilīss laukumu spēja pamest ar grūtībām un tikai ar komandas biedru palīdzību.

Savukārt pēdējā minūtē vārtus guva Indrašis, kurš pēc Gunta Galviņa spēcīga metiena nodemonstrēja savu roku veiklību, izceļoties no vārtu priekšas. Indrašim šie bija trešie vārti pēdējos divos mačos un sestie sezonā. Diemžēl tobrīd atlika spēlēt vien 37 sekundes un “Dinamo” cieta kārtējo zaudējumu sezonā.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.