Rīgas Dinamo trešdien Kontinentālās hokeja līgas mačā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 zaudēja Pētera Skudras, Ģirta Ankipāna un Kaspara Daugaviņa Ņižņijnovgorodas Torpedo, “bullīšos” piekāpjoties otro reizi pēc kārtas.

Pamatlaikā mājiniekiem vienīgos vārtus iemeta aizsargs Georgijs Pujacs, kuram tas bija pirmais precīzais metiens sezonā, savukārt vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš aizvadīja otro maču pēc kārtas, atvairīja 20 no 21 pretinieku metiena, bet pēcspēles metienu sērijā kapitulēja vienu reizi trīs izgājienos.

Jau cīņas 22.sekundē laukuma saimnieki ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kad uz sodīto soliņa devās Aleksejs Potapovs. Rīdzinieki kontrolēja ripu, tomēr bīstamus momentus izveidot nespēja, īsti nenostājoties arī pretinieku zonā. Tomēr vēlāk iespējas radās, kad labā metiena pozīcijā bija Džastins Šags, bet vēlāk arī Miks Indrašis, tomēr vietā bija Torpedo vārtsargs Iļja Proskurjakovs.

Foto

Tikai tuvojoties perioda beigām arvien vairāk darba bija Jānim Kalniņam, kurš darbojās nekļūdīgi un briesmas likvidēja.

Tikmēr otrās trešdaļas pirmajā pusē spēles gaita bija līdzīga un abas komandas centās demonstrēt spēka spēli. Cīņas 29.minūtē Dinamo otro reizi ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un šoreiz to izmantoja. Šags no aizvārtes piespēlēja Pujacam, kurš atrodoties iemetiena aplī, ar spēcīgu šķīlienu trieca ripu Torpedo cietoksnī. Tobrīd teicami vārtu priekšā nocīnījās arī Koltons Gilīss.

Izvirzoties vadībā rīdzinieki ieguva vēl lielāku pārliecību un perioda pēdējās piecas minūtes iespieda pretiniekus viņu zonā, izdarot pamatīgu spiedienu uz Torpedo vārtiem. Teicamas iespējas bija Patrikam Malenam, Indrašim un Gintam Meijam, bet Oskars Cibuļskis trāpīja pa vārtu pārliktni, taču līdz otrajam pārtraukumam rezultāts nemainījās.

Tikmēr trešais periods rīdziniekiem sākās gaužām neveiksmīgi, jo viesiem bija nepieciešamas vien desmit sekundes, lai panāktu izlīdzinājumu. Torpedo no laukuma vidus iemeta ripu rīdzinieku zonā, kur tā nonāca pie Dinamo hokejistiem, taču savu vārtu priekšā rupji kļūdījās Šags. Uzbrucējs izdarīja piespēli, taču ripu pārtvēra Dmitrijs Sjomins un no tuvas distances to raidīja mērķī.

Turpinājumā spēle aizritēja ar abu komandu asiem uzbrukumiem, taču gūt uzvaras vārtus nesekmējās. Mājiniekiem labu iespēju neizmantoja Šags, kurš tādējādi nereabilitējās par savu kļūdu.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti un arī pagarinājumā uzvarētājs netika noteikts, bet pēcspēles metienos viesiem uzvaru nodrošināja pieredzējušais Nikolajs Žerdevs, kurš pārspēja Kalniņu, kamēr Dinamo hokejisti Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis un Gunārs Skvorcovs savas iespējas neizmantoja, lai gan pēdējais trāpīja pa vārtu stabu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.