Komentāri

Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas spēlē savā laukumā ceturtdien ar rezultātu 3:2 ilgstošā pēcspēles metienu sērijā pārspēja Jaroslavļas Lokomotiv komandu.

Dinamo labā pamatlaikā vārtus guva Patriks Malens un Koltons Gilīss, bet uzvaras bullīti realizēja Džastins Šags. Tikmēr viesu rindās ar precīziem metieniem atzīmējās Jegors Korškovs un Deniss Mosaļovs.

Video

Abas komandas maču iesāka pasīvi, pirmajās minūtēs ar bīstamiem uzbrukumiem neizceļoties. Pēc nospēlētām minūtēm Dinamo komandas kapteinis Gints Meija pēc aktīvas spēles aizvārtē nonāca metiena pozīcijā, taču pretinieku rindās savu uzdevumu augstumos bija Aleksejs Murigins. Pēc dažām minūtēm rīdzinieku aizsargs Georgijs Pujacs par klupināšanu saņēma divu minūšu noraidījumu, un Lokomotiv vajadzēja vien 18 sekundes vairākumā, lai atklātu mača rezultātu. Pēc atkārtota metiena izcēlās aizsargs Korškovs.

Foto

Tiesa, nedaudz vairāk kā minūti vēlāk noteikumus pārkāpa viesi, taču mājinieki viena spēlētāja pārsvaru neizmantoja, turklāt Lokomotiv perioda vidū guva otros vārtus, izceļoties Mosaļovam. Taču nepagāja ilgs laiks, kad arī Rīgas hokejisti atbildēja ar precīzu metienu. Vārtus Dinamo labā guva Malens, kurš ar spēcīgu šāvienu no iemetienu apļa pārspēja Muriginu. Piecas minūtes pirms perioda beigām mājinieki aktīvi spēlēja pretinieku aizsardzības zonā, par ko nopelnīja divu minūšu vairākumu.

Viena spēlētāja pārsvaru Dinamo rindās izmantoja Gilīss, kurš pielika nūju vārtu virzienā mestajai ripai un panāca neizšķirtu. Arī vienādos sastāvos Latvijas komandas hokejisti metās uzbrukt pretinieku vārtiem, taču perioda beigu svilpe nepārtrauca veiksmīgi uzsākto kursu, jo arī otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi. Pirmajās minūtēs lieliska iespēja bija Jēkabam Rēdliham, taču viņam neizdevās pārcelt ripu pāri Murigina kājsargiem.

Arī turpinājumā Dinamo nekautrējās būt aktīvi, taču rezultāts nesekoja, turklāt pēc J. Rēdliha noraidījuma laukuma saimnieki nonāca mazākumā. Pēc šī mazākuma mājinieki dabūja spēlēt vēl nepilnas divas minūtes četratā pret pieciem, jo nopelnīja mazākumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Vairākumā Jaroslavļas hokejisti vērpa uzbrukumus, turklāt vienā momentā tikai veiksme glāba Dinamo no vārtu zaudējuma. Pēc diviem mazākumiem pēc kārtas nedaudz noplaka rīdzinieku aktivitāte, taču vēlāk tā tika atgūta. Vispirms no tuvas distances tikai nedaudz pāri vārtu stūrim meta Pjotrs Ščastļivijs, bet nedaudz vēlāk no zilās līnijas bīstami meta arī Meija.

Pēc tam tika nopelnīts jau trešais noraidījums periodā, ko Lokomotiv centās izmantot, taču Sedlāčeks prasmīgi glāba Rīgas klubu no vārtu zaudējumu. Trešā trešdaļa iesākās mierīgi, nevienai no komandām pretinieku vārtu drošību neapdraudot. Ja pirmajās divās trešdaļās hokejisti apmainījās pārkāpumiem, tad trešā perioda pirmajā pusē abu vienību spēlētāji bija disciplinēti.

Trešdaļas vidū Daņils Apaļkovs bīstami meta vārtu apakšējā stūrī, taču Sedlāčeks ar kājsargu apturēja Dinamo vārtos mesto ripu. Tiesa, arī dinamieši nekautrējās atbildēt ar uzbrukumiem, bet mača rezultātu neviena no komandām neizmainīja. Četras minūtes pirms finālsvilpes abpusējās pieklājības beidzās, Gīlisam ietriecot apmalē Korškovu, kā rezultātā sākās dūru izvicināšana. Kanādiešu uzbrucējs par savu pārkāpumu dabūja 2+10 minūšu sodu, bet arī pretiniekiem par iesaistīšanos kautiņā pienācās divu minūšu noraidījums, tādējādi laukuma saimnieki izspruka no mazākuma.

Spēlējot četratā pret četriem, pārsvars piederēja pretinieku kvartetam, taču trešos vārtus viņi nespēja iemest. Pēdējā minūtē lieliska iespēja izraut uzvaru bija Gunāram Skvorcovam, taču viņa mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu. Komandas pamatlaiku noslēdza neizšķirti 2:2, tādējādi bija jāspēlē piecu minūšu pagarinājums. Papildlaiks iesākās, pretiniekiem kontrolējot ripu, kamēr rīdzinieki mēģināja izkļūt no savas aizsardzības zonas. Jaroslavļas hokejisti droši saimniekoja mājinieku laukuma pusē, bet Dinamo spēlētājiem tā arī neizdevās atbildēt ar bīstamiem uzbrukumiem. Ne bez Sedlāčeka palīdzības izdevās noturēt rezultātu 2:2, līdz ar to sekoja pēcspēles metienu sērija.

Kā pirmais bullīti izpildīja Lauris Dārziņš, bet Murigins ar kājsargu apturēja latvieša metienu. Tiesa, arī Sedlāčekam izdevās apturēt Jegora Averina metienu. Tāpat neprecīzs rīdzinieku rindās bija arī Nikolaja Jeļisejeva metiens, bet otrā laukuma galā arī Sedlāčeks bija uzdevumu augstumos. Savu pēcspēles metienu nerealizēja arī Ščastļivijs, bet Sedlāčekam izdevās izsist Petri Kontiolas gatavoto raidījumu.

Pēcspēles metienu sērijas ceturtajā mēģinājumā Sedlāčeks turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, bet arī Miķeļa Rēdliha metiens tika apturēts. Tiesa, arī Mosaļovam neizdevās apmānīt Sedlāčeku, kamēr Meijas metiens lidoja garām vārtiem. Otro reizi sērijā neprecīzs bija Andrejs Loktionovs, bet Dārziņš savu otro bullīti neiemeta. Sesto metienu viesiem izpildīja Apaļkovs, kuram pirmajam izdevās pārspēt Sedlāčeku, taču Filips Toluzakovs ar metienu vārtu devītniekā deva atbildes triecienu. Nākamajā mēģinājumā Kontiolam noslīdēja ripa no lāpstiņas, bet otro metienu pēc kārtas neizdevās realizēt Toluzakovam.

Tāpat arī Apaļkovs savu otro metienu nerealizēja, bet trešais Dārziņa metiens neatrada ceļu vārtos. Sākoties jau piektajai sērijai, Averina metienu apturēja Sedlāčeks, bet otrā laukuma galā Toluzakovs apmānīja Muriginu, taču uzvaru izraut neizdevās. Nākamajā mēģinājumā rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtu pārliktnis, bet otrpus laukumam Murigins apturēja Kaspara Saulieša raidījumu. Arī nākamajā piegājienā mājinieku sabiedrotais bija vārtu pārliktnis, bet Ščastļivijs savu iespēju neizmantoja. Nākamajos piegājienos vēlreiz pārliecinoši bija abi vārtsargi, bet tad ar precīziem metieniem apmainījās Apaļkovs un Džastins Šags. Precīzajiem metieniem sekoja trīs tukši mēģinājumi no abām komandām. Viesi nespēja gūt arī ceturto metienu pēc kārtas, taču nākamajā piegājienā Šags ar metienu vārtu devītniekā nokārtoja uzvaru mājiniekiem.

Lasi vēl