Komentāri

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā sestdien savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajam Somijas klubam Helsinku “Jokerit”.

Mājiniekiem vārtus guva Miks Indrašis, bet “Jokerit” rindās ar diviem precīziem metieniem atzīmējās Pēters Regins.

Mača otrajā minūtē mājinieki tika pie vairākuma, taču tā noslēgumā nespēja izmantot burzmu pretinieku vārtu priekšu. Pēc nospēlētām piecām minūtēm “Dinamo” hokejistiem vienādos sastāvos izdevās droši izvietoties pretinieku aizsardzības zonā, taču kļūdas dēļ ripa tika zaudēta.

Kad Rīgas “Dinamo” ir nākamā spēle? Skaties kalendārā!

Video

Nedaudz vēlāk jau pretinieki vērpa uzbrukumus pie mājinieku vārtiem, taču “Dinamo” vārtsargs Jakubs Sedlāčeks bija savos uzdevumu augstumos. Astoņas minūtes pirms perioda beigām Kaspars Saulietis atstāja mājiniekus mazākumā, tomēr, spēlējot četratā pret pieciem, Pjotram Ščastļivijam izdevās izslidot vienatnē pret pretinieku vārtsargu, bet pieredzējušā uzbrucēja metiens nebija precīzs.

Noraidījuma beigās Uvis Balinskis izlēca no noraidīto soliņa un saņēma Laura Dārziņa piespēli, vienatnē dodoties uz “Jokerit” vārtiem, taču Artūrs Kulda viņu apturēja, un divu minūšu vairākums jau pienācās mājiniekiem. Vairākumā un pēc tā “Dinamo” hokejisti izdarīja vairākus metienus no distances, taču neviena no raidītajām ripām savu ceļu vārtos neatrada. Perioda pēdējā pusminūtē Mikam Indrašim bija iespēja uzmest no labas pozīcijas, taču Helsinku komandas vārtsargs Riks Heleniuss droši tvēra ripu.

Otrās trešdaļas sākumā Jēkabs Rēdlihs ar asu spēka paņēmienu ietrieca Braienu O’Nīlu apmalē, par ko Jesse Joensū gribēja latvieti pārmācīt. Lai gan J.Rēdlihs neatbildēja, tomēr abi hokejisti saņēma pa divām soda minūtēm. Arī turpinājumā komandas apmainījās savstarpējiem asumiem, noraidījumu nopelnot arī Miķelim Rēdliham. “Jokerit” vairākumā ātri izvietojās rīdzinieku zonā, tomēr Helsinku hokejistiem Sedlāčeku neizdevās pārspēt.

Tāpat Sedlāčeks mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba arī astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām, kad čehs noslaucīja ripu pāris centimetrus pirms vārtu līnijas. Trīs minūtes pirms perioda beigām, kad komandas bija nospēlējušas 37 minūtes, tika atklāts mača rezultāts. Viesu rindās ar vārtu guvumu izcēlās Regins, kurš vārtu priekšā pielaboja Jespera Jensena tālmetienu. Uz zaudētajiem vārtiem rīdzinieki atbildēja ar aktīviem uzbrukumiem, taču otrajā periodā rezultātu izlīdzināt nespēja.

Trešās trešdaļas sākumā Heleniuss par Ščastļivija bloķēšanu nopelnīja divas soda minūtes, bet, neskatoties uz ripas kontroli visa vairākuma garumā, mājinieki pie bīstamiem momentiem netika. Nedaudz vēlāk jau Ralfs Freibergs atstāja mazākumā Rīgas komandu, bet arī viesi ar aktīviem uzbrukumiem nespēja pārspēt Sedlāčeku. Kad vienības bija tikušas pāri trešā perioda vidum, Indrašis pēc neatlaidīgs cīņas vārtu priekšā panāca izlīdzinājumu.

Tiesa, divarpus minūtes vēlāk Regins vēlreiz pārspēja Sedlāčeku. Lai gan tiesneši ilgi vēroja videoatkārtojumu, tomēr aizmugure pirms vārtu guvuma netika saskatīta, tādējādi Regina precīzais metiens tika ieskaitīts. Pēc ielaistajiem vārtiem “Dinamo” hokejisti mēģināja spiest uz pretiniekiem viņu aizsardzības zonā, bet pamatlaika pēdējā pusminūtē aktīvi cīnījās “Jokerit” vārtu priekšā. Nepilnas desmit sekundes pirms trešās trešdaļas beigām “Jokerit” no uzvaras izlaišanas glāba vārtu stabs, tomēr viesi noturēja rezultātu, tādējādi Latvijas klubs cieta minimālu zaudējumu ar 1:2.

Lasi vēl