Komentāri

Latvijas komanda Rīgas Dinamo ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākijas vienību Bratislavas Slovan, izcīnot jau ceturto uzvaru pēc kārtas.

Pamatlaikā Rīgas Dinamo labā vārtus guva Tims Sestito, kamēr Slovan sastāvā izcēlās Džefs Tafē. Tikmēr pēcspēles metienu sērijā uzvaras bullīti Latvijas komandas labā realizēja Patriks Malens.

Rīgas Dinamo turpina ķert rokā Medveščak. Skaties tabulā!

Video

Rīgas Dinamo komandai šis mačs sākās neveiksmīgi, jo jau ar spēles sākumu iniciatīva piederēja Slovan vienībai, kas turklāt ceturtajā minūtē atklāja cīņas rezultātu – rīdzinieku vārtsargs Jakubs Sedlāčeks nespēja noturēt piespiesto ripu un izlaida to caur kājsargiem. Pēc tam pirmais pie tās bija Tafē, kurā panāca 1:0. Neilgu brīdi vēlāk Sedlāčeks vēlreiz nospēlēja neveiksmīgi, jo pēc viņa piespēles ripa izlidoja ārpus laukuma, kas nozīmēja noraidījumu par laika vilcināšanu. Pēc tam noteikumus pārkāpa arī Ralfs Freibergs, kas viesiem 24 sekundes lika spēlēt trijatā pret pieciem. Par spīti lielajam un agresīvajam Slovan spiedienam, kā arī vairākiem metieniem, Rīgas Dinamo mazākumu izturēja.

Foto

Pirmās trešdaļas viducī spēle starp abām vienībām izlīdzinājās, lai gan Bratislavas klubam joprojām piederēja neliels pārsvars. 13.minūtē rīdzinieki gan tika pie sava pirmā vairākuma, kas gan bija diezgan bezzobains un netika realizēts. Četras minūtes pirms pārtraukuma laba iespēja izcelties no vārtu priekšas bija Edgaram Kuldam, kura metiens gan lidoja vārtiem secen, bet uzreiz pēc tam rīdziniekus no vārtu zaudējuma jau glāba Sedlāčeks.

Kad Rīgas Dinamo aizvadīs nākošo spēli? Skaties kalendārā!

Otrās trešdaļas sākumā noraidījumu nopelnīja Aleksandrs Jerofejevs, bet Slovan hokejisti viena spēlētāja pārsvaru nerealizēja, turklāt pašās mazākuma beigās rīdzinieki devās pretuzbrukumā, kurā teicamu Ginta Meijas piespēli izmantoja Sestito, ar vienu nūjas pieskārienu raidot ripu vārtos. Tiesa, Rīgas Dinamo vārtus guva, hokejistiem spēlējot vienādos sastāvos, jo tobrīd Jerofejevs pēc noraidījuma izciešanas laukumā bija pavadījis trīs sekundes. Pēc vārtu guvuma noteikumi tika pārkāpti pret Kasparu Saulieti, kas Latvijas komandai ļāva spēlēt vairākumā. Lai gan vienā no epizodēm lieliski nospēlēja Miks Indrašis, veikdams reidu uz pretinieku cietoksni, vārti tā arī netika iekaroti.

Mača 30.minūtē noteikumi tika pārkāpti arī pret Freibergu, taču Rīgas Dinamo vairākumā uzspēlēja vien neilgu brīdi, jo divas sekundes vēlāk uz noraidīto soliņa bija jādodas Mārim Bičevskim. Rezultāts tā arī palika nemainīgs, bet 32 minūtē komandas nopelnīja abpusēju noraidījumu. Savukārt divas minūtes vēlāk uz noraidīto soliņa atkal devās Freibergs, bet vairākumā Slovan neko paveikt nespēja, turklāt paši pamanījās nopelnīt divu minūšu sodu. Līdz ar to rīdzinieki nepilnu minūti varēja spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots, bet trešdaļas izskaņā rezultāts nemainījās.

Noslēdzošais mača periods iesākās piesardzīgā hokejā, bet 45.minūtē spēlē bija jāiesaistās Sedlāčekam, kurš glāba pēc Jakuba Valska metiena. Savukārt 47.minūtē rīdziniekiem vēlreiz bija jāspēlē mazākumā, jo savu otro noraidījumu saņēma Bičevskis. Mājinieki vairākumā spēlēja pavisam blāvi un neko neizveidoja, bet pamatlaika izskaņā vienības spēlēja diezgan piesardzīgi. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Laurim Dārziņam bija lieliska iespēja izvirzīt vadībā viesus, bet ripa pēc partnera piespēles pārlēca pāri hokejista nūjai.

Pēdējās pamatlaika minūtes gan aizritēja aktīvā hokejā, taču vārtus neviena no komandām neguva. Arī papildlaikā neviena komanda vārtus neguva un spēles liktenis izšķīrās pēcspēles metienu sērijā.

Lasi vēl