Daugaviņš uzslavē un uzmundrina Rīgas Dinamo hokejistus

Komentāri

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandai Rīgas Dinamo, lai spētu nostāties uz panākumu takas, ir jāspēj salauzt savu pretinieku un jāspēlē netīri, uzskata Ņižņijnovgorodas Torpedo vienību pārstāvošais latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Rīgas Dinamo komanda pašlaik piedzīvo grūtu posmu, jo tā ar 22 spēlēs izcīnītiem 13 punktiem ir ne tikai pēdējā vietā Rietumu konferencē, bet arī visā līgā. No izslēgšanas turnīra zonas rīdzinieki, kuri spējuši pamatlaikā gūt tikai divas uzvaras, atpaliek jau 21 punktu. Šovakar Latvijas klubs savā laukumā tiksies ar HK Sochi vienību.

“Zaudējumi Rīgas Dinamo komandā ir pats grūtākais, jo aura pēc neveiksmēm ir smaga. Rīga laikam ir palikusi tik liela hokeja pilsēta kā Toronto – ja uzvari, visi tevi mīl, bet, kad zaudē, ir tikai negācijas,” žurnālistiem teica Daugaviņš. “Skatoties Rīgas Dinamo mačus, var redzēt, ka puiši ļoti labi spēlē. Cīņas ir ļoti saturīgas, un tiek izveidots daudz vārtu gūšanas momentu, bet pašlaik laikam nav pārliecības, un zaudējumi krājas.”

VIDEO: Rīgas Dinamo saturīgs sniegums pret Torpedo

“Motivācija katram hokejistam ir jāatrod sevī. Nevajag runāt par to, kā komandai jāspēlē kopumā. Jāmotivē sevi spēlēt nedaudz aktīvāk un agresīvāk. Kad nevedas spēle, ir jāatrod veidi, kā salauzt pretinieku. Jāspēlē netīrs hokejs. Tas ir jāmaina, jo pati Rīgas Dinamo spēle ir laba un vārtu gūšanas iespēju ir daudz,” uzskata Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Rīgas Dinamo trešdien savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 piekāpās Torpedo, taču Daugaviņš diskvalifikācijas dēļ laukumā nedevās. Tiesa, latvietis ar sešiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm 20 spēlēs ir vienības rezultatīvākais hokejists. “Man individuāli gribētos šo sezonu labāku, jo pēc spēles un fiziskā stāvokļa jūtos ļoti labi, bet kopš olimpisko spēļu kvalifikācijas nedaudz mokos ar traumām. Nevaru paspēlēt par 100%. Netika realizēti daudzi momenti, un morālā sāpe pēc izlases laikam bija tik liela, ka grūti tikt atpakaļ uz viļņa,” atzina Daugaviņš, kurš šobrīd gaidot izlašu pārtraukumu, lai varētu atvilkt elpu.

FOTO: Torpedo bez Daugaviņa pārspēj Dinamo

“Pauzi gaidu jau sen, jo šogad grafiks salikts tik grūts, ka ir pagājuši tikai divi mēneši, bet nospēlēta gandrīz puse no čempionāta. Pret Rīgas Dinamo mums bija jau piektā spēle ar vienas dienas pārtraukumu, turklāt pēc izbraukuma spēles Ķīnā fiziski beidzās spēki. Lielākajai daļai komandas tagad ir neliela bedre. Tā jāpārvar, pārtraukumā nedaudz jāatpūšas, jāsaved kārtībā ķermenis un jādragā tālāk,” pauda latvietis.

Lai gan pārlidojums bijis pamatīgs, Daugaviņš ar prieku novērtēja iespēju spēlēt Ķīnas galvaspilsētā Pekinā pret vietējo Kunlun Red Star komandu. “Spēlēt hokeju Pekinā ir kaut kas cits, bet bija patīkami – kaut kas jauns. Protams, lielā ceļošana ir grūta ķermenim, bet bija patīkami redzēt ko jaunu. Ķīnā biju pirmo reizi.”

Torpedo komanda, kuru trenē latviešu speciālisti Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, šosezon spēlē ļoti sekmīgi, kas tai ar 47 punktiem 23 spēlēs ļauj atrasties trešajā vietā ne tikai Austrumu konferencē, bet arī visā līgā. “Nezinu, vai Torpedo vieta tabulā ir kas negaidīts. Mēs uz to ejam. Arī mači, kurus zaudējām, bija nepatīkamas neveiksmes, jo lielāko daļu šo spēļu aizvadījām labi. Žēl, ka nedabūjām punktus, jo tad mēs būtu vēl augstāk,” uzsvēra Daugaviņš.

Lasi vēl