Daugaviņš nosauc iemeslu, kāpēc Rīgas ”Dinamo” šosezon nespēlē labi

Komentāri
Daugaviņš nosauc iemeslu, kāpēc Rīgas ”Dinamo” šosezon nespēlē labi
Kaspars Daugaviņš cīņā ar Nikolaju Žerdevu. (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas komandai Rīgas “Dinamo” tāpat kā visam pašmāju hokejam kopumā trūkst “killera” instinkta, uzskata valstsvienības kapteinis un cita Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Ņižņijnovgorodas “Torpedo” uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Rīgas “Dinamo” pagaidām šo sezonu aizvada ļoti neveiksmīgi. Šobrīd piedzīvoti trīs zaudējumu pēc kārtas, turklāt pēdējo 18 cīņu laikā neveiksmes piedzīvotas 17 reizes. Latvijas komanda ir pārliecinoši vājākā visā KHL.

“Tā ir liela problēma visā Latvijas hokejā, ne tikai Rīgas “Dinamo” – nav “killera” instinkta. Kā sākas problēmas, tā uzreiz ielien bedrē. Atceros, kā bija, kad es spēlēju Rīgas “Dinamo”. Zaudē dažas spēles sezonas sākumā, un tā aiziet visa sezona. Sezonas sākums ir ļoti svarīgs,” uzsvēra Daugaviņš.

Zīmīgi, ka Rīgas “Dinamo” galvenā trenera vietas izpildītājs pašlaik ir Ģirts Ankipāns, kurš iepriekš divus gadus palīdzēja Skudram “Torpedo” komandā. “Ankipānam vēl vajag laiku, lai mainītu Rīgas “Dinamo” spēles sistēmu. Tas ir grūti. Komanda cīnās, treneri liek visiem strādāt līdzvērtīgi. Tā ir arī “Torpedo” firmas zīme,” izteicās Daugaviņš.

“Šim mačam gatavojos kā parasti, lai gan piecu dienu laikā savstarpējo cīņu aizvadījām jau otro reizi. Emocijas bija nedaudz lielākas, jo spēlēju Rīgā. Varbūt pat labāk, ka abas spēles nebija ilgi viena no otras, jo atceries konkrētas lietas, kas tobrīd tika darītas,” sacīja Latvijas uzbrucējs. “Mums bija jāuzlabo savs vairākums, jo Ņižņijnovgorodā rīdzinieki vispār neļāva nostāties viņu zonā – spēlēja ļoti agresīvi. To mēs pilnveidojām, jo vismaz nostājāmies un kontrolējām ripu.”

Savukārt ar savu šīs sezonas sniegumu Daugaviņš kopumā ir apmierināts, lai gan gribētos vairāk rezultativitātes punktu. Šosezon viņš 22 spēlēs izcēlies ar četriem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

“Spēles ziņā ir OK – daudz spēlēju un laukumā daru vairākas lietas. Varbūt rezultativitāte nav tāda, kādu gribētos. Tomēr šogad ir daudz traumu, partneri, ar kuriem biju kopā visu vasaru, ir traumēti. Gribētos daudz vairāk mest golus un krāt rezultativitātes punktus, bet tas atnāks. Galvenais ir turpināt strādāt un komandas uzvaras. Tad ir daudz vieglāk spēlēt,” optimistisks bija Daugaviņš.

Lasi vēl