Oficiāli: Rīgas Dinamo būs savs fārmklubs ar nosaukumu Daugava

Komentāri
Oficiāli: Rīgas Dinamo būs savs fārmklubs ar nosaukumu Daugava
Foto: LETA

Rīgas Dinamo jaunizveidotajai KHL fārmlīgai, kurai dots nosaukums Hokeja premjerlīga, pieteikusi komandu ar nosaukumu Daugava, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

KHL ceturtdien paziņoja, ka Hokeja premjerlīgai pieteikušās 12 komandas, tostarp arī Rīgas Dinamo fārmklubs Daugava. “Jā, mēs jau esam iesnieguši pieteikumu un noteikti startēsim jaunajā līgā,” apstiprināja Savickis.

“Uzskatām, ka tā ir ļoti laba ideja, un Rīgas Dinamo fārmklubu līgā noteikti jāpiedalās. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, šobrīd mums nebija iespējas dot spēlēt tiem hokejistiem, kuri ir pārauguši jauniešu vecumu, bet lielajā komandā vēl netiek. Kā zināms, pēc 21 gada sasniegšanas hokejists vairs nevar piedalīties Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL), bet ir tādi spēlētāji, kuri pa īstam atraisās un sāk spēlēt tikai 24 vai 25 gadu vecumā. Līdz šim viņiem nebija iespēju spēlēt augstā līmenī un mums viņi bija zuduši, bet tagad viņiem fārmlīga būs īstā vieta, kur turpināt attīstību un nepazustu. Otrkārt, izveidojot šo komandu, mēs kluba sistēmā izveidosim pilnvērtīgu hokeja piramīdu – sākot no bērniem, līdz pieaugušajiem,” skaidroja Savickis.

Viņš vēl nevarēja pateikt, vai Daugava tiks veidota uz līdzšinējā Rīgas Dinamo fārmkluba Liepāja bāzes, vai tiks veidota pilnīgi jauna komanda. “Vēl runāsim un apspriedīsimies. Fārmklubs mums jau bija un sadarbība ar Liepāju ir bijusi veiksmīga, gan tad, kad vēl Liepājas metalurgs spēlēja Baltkrievijas čempionātā, gan tagad, kad Liepāja spēlē Latvijas virslīgā. Šobrīd Daugava ir veidošanas stadijā,” atzina Dinamo padomes priekšsēdētājs, piebilstot, ka spēlētāju resursi Latvijā ir pietiekoši, bez tam pastāv iespēja komandā iesaistīt arī labākos hokejistus no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas.

Savickis arī atklāja, kāpēc fārmklubam izvēlēts nosaukums Daugava. “Pirms dibinājām Rīgas Dinamo, veicām līdzjutēju aptauju par labāko komandas nosaukumu. Toreiz visvairāk balsu bija par Dinamo, bet otrs populārākais nosaukums bija Daugava, bet trešajā vietā bija Lāčplēsis. Tagad, kad radusies iespēja veidot fārmklubu, mēs atgriezāmies pie Daugavas, jo šis nosaukums tautai patīk un arī mums liekas piemērots – simbolizē Latviju un tās lielāko upi. Negribējām komandu Dinamo-2 vai vēl kādu citu nosaukumu, šis mums patika vislabāk,” izvēli pamatoja Savickis.

Rīgas Dinamo padomes priekšsēdētājs arī neslēpa, ka pilnā sparā notiek arī darbs pie lielās komandas nākamās sezonas sastāva veidošanas un jauna galvenā trenera meklešanas. “Strādājam, meklējam treneri un ir arī vairāki kandidāti. Tāpat tiek veidots nākamās sezonas sastāvs,” atzina Savickis.

Bez Rīgas Dinamo savus fārmklubus jaunajai līgai ir pieteikušas vēl septiņas KHL komandas – Maskavas Dinamo (fārmklubs Balašihas Dinamo), Ufas Salavat Julajev (Ņeftekamskas Toros), Čeļabinskas Traktor (Čeļabinskas Čelmet), Maskavas CSKA (Čehovas Zvezda), Sanktpēterburgas SKA (Sanktpēterburgas SKA-Ņeva), Maskavas Spartak (pagaidām bez nosaukuma) un Kazaņas Ak Bars (Kazaņas Bars un Aļmetjevskas Ņeftjaņik). Tāpat vēlmi startēt fārmlīgā izteikušas Kazahstānas komandas Karagandas Sariarka un Ustjkamenogorskas Torpedo, kā arī Igaunijas vienība Tallin.

Lasi vēl