Latvijas aizsargs Artūrs Kulda otrdien veica rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētais Somijas klubs savā laukumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Horvātijas vienību Zagrebas “Medveščak”.

“Jokerit” hokejistiem šobrīd izdevies gūt jau piecas uzvaras pēc kārtas, kamēr “Medveščak” ir cietuši neveiksmi pēdējās četrās cīņās. Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 22 minūtes un četras sekundes, turklāt bez rezultatīvas piespēles atzīmējās arī ar sešiem spēka paņēmieniem, diviem metieniem pa vārtiem un bloķētu vienu pretinieku raidījumu.

Šī mača rezultātu palīdzēja atklāt tieši Kulda, kurš ar teicamu piespēli izvirzīja uz vārtiem Franku Gjumeru, kurš piektajā minūtē guva savus pirmos vārtus KHL čempionātā. Tiesa, jau pēc 51 sekundes Marks Katičs panāca izlīdzinājumu, bet otrās trešdaļas 31.sekundē Zagrebas klubs pēc Aleksandra Bolduka precīzā metiena jau pārņēma vadību.

“Jokerit” gan nepalika atbildi parādā, jo 25.minūtē rezultātu uz tablo līdzsvaroja Peka Jormaka. Helsinku kluba vēlreiz vadību pārņēma desmit minūtes vēlāk, precīzam esot Tommi Huhtalam, taču “Medveščak” trešajā trešdaļā prata panākt 3:3, kad to paveica Bobijas Batlers.

Pamatlaika turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, bet pagarinājumu uzvaru “Jokerit” vienība 30 sekundes pirms beigām vairākumā nodrošināja Ville Lajunens. Kulda šosezon 30 mačos izcēlies ar deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.