Latviešu hokejistiem neveiksmīga diena KHL

Latviešu aizsarga Kristapa Sotnieka un vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati “Lada” komanda, ko trenē Latvijas speciālists Artis Ābols, ceturtdien zaudēja jau sestajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pēc kārtas. Tāpat zaudējumus piedzīvoja arī Kaspara Daugaviņa un Artūra Kuldas pārstāvētās vienības.

Aizvadot kārtējo izbraukuma cīņu, “Lada” ar 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpās Novosibirskas “Sibir” hokejistiem. Vēl līdz pat trešās trešdaļas otrajai pusei “Lada” bija iedzinējos ar 0:2 pēc Sergeja Šumakova un Maksima Šalunova gūtajiem vārtiem. 55.minūtē Dmitrijs Siņicins vienus vārtus atguva, tomēr drīz vien “Sibirj” pārsvaru nostiprināja Jevgēņijs Artjuhins.

Sotnieks šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 35 sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais laiks visā komandā, veicot trīs metienus pa vārtiem, bloķējot trīs pretinieku raidījumus un izpildot vienu spēka paņēmienu. Latviešu aizsargs šosezon 31 mačā izcēlies ar četriem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Masaļskis šoreiz palika uz rezervistu soliņa, bet Iļja Ježovs “Lada” vārtos atvairīja 25 no 28 pretinieku raidījumiem. No šomēnes aizvadītajām astoņām spēlēm “Lada” tikai vienu uzņēmusi savā laukumā.

Citā spēlē Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komanda, ko trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, savā laukumā ar 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) piekāpās Slovākijas vienībai Bratislavas “Slovan”. 42.minūtē Kirils Vorobjovs panāca izlīdzinājumu 1:1, bet turpinājumā “Slovan” nodrošināja uzvaru.

Daugaviņš nospēlēja 11 minūtes un vienu sekundi, izceļoties ar vienu bloķētu raidījumu, kā arī uzvarot vienā no diviem iemetieniem.

Savukārt daudz cienījamāk nospēlēja Kuldas pārstāvētā Helsinku “Jokerit” vienība, kas savā laukumā atņēma punktu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Sanktpēterburgas SKA, piekāpjoties pēcspēles metienos ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:1).

SKA komandā abus vārtus guva pirmā maiņa, izceļoties Sergejam Plotņikovam un Iļjam Kovaļčukam, bet “Jokerit” abas reizes atspēlējās, otro reizi to paveicot divas ar pusi pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Peka Jormaka. Tikmēr pēcspēles metienu sērijā vienīgo reizi precīzs bija Pāvels Dacjuks.