Kuzņecovs atzīst savu vainu aizliegto vielu lietošanā un pieņem IIHF diskvalifikāciju

3 komentāri
Kuzņecovs atzīst savu vainu aizliegto vielu lietošanā un pieņem IIHF diskvalifikāciju
IIHF

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vašingtonas “Capitals” krievu uzbrucējs Jevgēņijs Kuzņecovs atzīst savu vainu aizliegto vielu lietošanā un pieņem Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) piespriesto četru gadu diskvalifikāciju.

Jau ziņots, ka Kuzņecovs par antidopinga noteikumu pārkāpumu – kokaīna lietošanu – saņēmis četru gadu diskvalifikāciju no IIHF rīkotajām un pārraudzītajām sacensībām.

“Esmu nolēmis pieņemt šo diskvalifikāciju. Pārstāvēt savu valsti man vienmēr bijis tuvu sirdij un esmu par to izjutis lepnumu. Ir ļoti grūti pieņemt to, ka četrus gadus nevarēšu spēlēt savas izlases kreklā. Esmu pievīlis tik daudz cilvēku, kas ir man svarīgi, tajā skaitā manu ģimeni, komandas biedrus un draugus,” “Capitals” citē Kuzņecova teikto.

“No pirmās dienas Vašingtonā, “Capitals” komanda un līdzjutēji lieliski izturējušies pret mani un manu ģimeni. Jūtos neizsakāmi slikti, ka liku jums vilties. Sapratu, ka vienīgais veids, kā varu jūs atgūt, ir uzņemties atbildību par šo situāciju un savu turpmāko rīcību nākotnē,” uzsver Kuzņecovs.

Arī klubs pauž vilšanos par šo situāciju un piespriestu diskvalifikāciju uztver ļoti nopietni. NHL kokaīns netiek uzskatīts par sniegumu uzlabojošu dopingu, taču “Capitals” uzbrucējam būs jāiziet speciāla programma.

“Esam apņēmušies nodrošināt, ka viņam šajā situācijā ir viss nepieciešamais atbalsts. Būsim komunikācijā ar NHL, kas noteiks nākamos soļus,” teikts “Capitals” paziņojumā.

Kuzņecovs diskvalificēts uz četriem gadiem par to, ka šogad pasaules čempionāta laikā, 26.maijā viņa organismā tika atrastas kokaīna pēdas. Hokejists nav pieprasījis B proves atvēršanu un kopš 13.jūnija viņam bija piespriesta pagaidu diskvalifikācija.

IIHF hokejistam piemērojis četru gadu diskvalifikāciju, kas noslēgsies 2023.gada 12.jūnijā.

Kuzņecovs varēs turpināt spēlēt “Capitals” kreklā un piedalīties Pasaules kausā hokejā, kas ir NHL pārziņā. Tiesa, līdz 2023.gadam viņš nevarēs piedalīties pasaules čempionātos, 2022.gada olimpiskajās spēlēs un KHL, gadījumā, ja NHL būs lokauts.

Krievu uzbrucējs karjeras laikā piedalījies sešos pasaules čempionātos.