Komentāri
Fāzels: Tikai “brīnums” var ļaut NHL spēlētājiem doties uz Phjončhanu
Viena no lielākajām NHL zvaigznēm - Sidnijs Krosbijs (Foto: USA Today Sports/SCANPIX)

Būtu nepieciešams brīnums, lai tiktu panākta vienošanās ar Nacionālo hokeja līgu (NHL) par tās spēlētāju piedalīšanos 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, lai gan durvis tai “paliek atvērtas”, izteicies Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels.

Fāzels NHL spēlētāju nepiedalīšanos tagad uztver daudz mierīgāk, jo sapratis, ka jebkāds pēdējā brīža pavērsiens vairs nav atkarīgs no IIHF. “Varbūt vajadzīgs brīnums,” Fāzels portālam “insidethegames.biz” paudis Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Koordinācijas komisijas inspekcijas braucienā Dienvidkorejā. “Taču domāju, ka NHL Spēlētāju asociācija (NHLPA) un NHL lēmumu ir pieņēmušas, tādēļ jānotiek kaut kam patiesi īpašam, lai kas mainītos.”

Fāzels pieļauj, ka olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties atsevišķi spēlētāji no pasaules vadošās līgas, taču nepieciešams atrast veidu, kā to nokārtot. Arī par to jālemj NHLPA un NHL. “Turklāt šādiem spēlētājiem jau oktobrī jābūt iekļautiem paplašinātajā sastāvā un viņi jāpārbauda testos pēc Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) noteikumiem.”

“NHL lēmums būtu arī tās komandu īpašnieku lēmums, tāpēc ir arī juridiski jautājumi par to vai spēlētājiem tiktu atļauts spēlēt,” piebilda IIHF prezidents. Krievijas zvaigzne Aleksandrs Ovečkins, kurš ir arī NHL vienības Vašingtonas “Capitals” kapteinis, iepriekš pauda cerību, ka tiks rasta spēlētājiem iespēja sacensties Dienvidkorejā.

“Mēs ceram, ka saņemsim atļauju piedalīties,” viņš sacīja laikrakstam “Sport-Express”. “Iespēja ir vienmēr.” NHL profesionāļi pirmo reizi Olimpiādē spēlēja 1998.gadā Nagano, pēc tam ik pēc četriem gadiem piedaloties arī olimpiskajos turnīros Soltleiksitijā, Turīnā, Vankūverā un Sočos.

Tomēr tagad NHL vadība nav spējusi vienoties ar SOK un IIHF par finansiālajiem nosacījumiem. NHL vēlējās, lai SOK sedz hokejistu ceļošanas un apdrošināšanas izdevumus, kā arī, lai līga varētu izmantot olimpiskos simbolus savās mārketinga aktivitātēs.

Lasi vēl