Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē 106.minūtē piekāpās Omskas “Avangard” komandai, kuras labā uzvaras vārtus guva Aleksandrs Kučerjavenko.

“Admiral” piekāpās ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1), sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1. Zīmīgi, ka šis mačs noslēdzās trešajā pagarinājumā, nedaudz pāri plkst.23 pēc vietējā laika. Mača rezultātu pirmā perioda vidū atklāja “Avangard” aizsargs Jūnass Ānelevs, kurš pie pretinieku vārtiem meistarīgi apspēlēja vairākus pretiniekus un raidīja ripu vārtos. Otrās trešdaļas astotajā minūtē viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu, tālšāvienu realizējot Maksimam Kazakovam. Spēles otrajā pusē vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro kādā no pagarinājumiem.

Papildlaiks ievilkās līdz pat trešā pagarinājuma sākumam. Lai gan Omskas hokejisti vairākas reizes noklaudzināja viesu vārtu stabiņu, tomēr veiksme bija viesu pusē. Tiesa, trešā pagarinājuma sestajā minūtē Kučerjavenko saņēma piespēli pretī vārtiem un pielika punktu 105 minūtes un 14 sekundes ilgušajai cīņai.

Bārtulis šajā mačā laukumā bija 40 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un bloķēja divus metienus. Vairāk par viņu no laukuma spēlētājiem uz ledus pavadīja latvieša pārinieks Džonatans Blūms, kurš nospēlēja 42 minūtes un 12 sekundes. Tikmēr “Admiral” vārtsargs Igors Bobkovs šajā mačā atvairīja 49 no 51 mestās ripas, kamēr viesi pa pretinieku vārtiem meta 32 reizes.

Līdz šim ilgākais Gagarina kausa mačs notika 2014.gada 21.martā, kad divu nu jau bijušo KHL komandu duelī Doņeckas “Donbass” spēles 127.minūtē pārspēja Prāgas “Lev”.

Tikmēr pērnās sezonas čempione Magņitogorskas “Metallurg” savā laukumā ar 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) pārspēja Ķīnas komandu Pekinas “Kunlun Red Star”. Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Tomāšs Filipi, bet komandas līderis Sergejs Mozjakins palika bez punktiem, līdz ar to nesasniedzot tūkstoš punktu robežu Krievijas čempionātos.