Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

1 komentārs

Par jauno Gagarina kausa čempioni kronēta Sanktpēterburgas SKA vienība, kas finālsērijas piektajā mačā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 5:3 pārspēja Magņitogorskas “Metallurg” komandu. SKA, ko vada latviešu speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, sērijā triumfēja ar 4-1.

Finālsērijas piekto maču krietni veiksmīgāk uzsāka pērnās sezonas čempione Magņitogorskas “Metallurg”, kas jau pirmā perioda devītajā minūtē izvirzījās vadībā. Oskars Osala ar plaukstas metienu pārspēja Miko Koskinenu, bet otrā perioda ievadā Viktors Aņtipins panāca 2:0. Tomēr SKA prata atgūties. Vispirms Ņikita Gusevs panāca 1:2, bet Jevgēņijs Dadonovs otrā perioda vidū rezultātu izlīdzināja. Piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Dadonovs, gūstot otros vārtus mačā, izvirzīja vadībā Sanktpēterburgas klubu.

Trešajā perioda sākumā Iļja Kovaļčuks guva SKA vēl vienus vārtus, bet “Metallurg” nepadevās un Jarosļavs Kosovs ātri vien samazināja deficītu. Tomēr minūti pirms dueļa beigās Sergejs Plotņikovs ripu raidīja tukšos ”Metallurg” vārtos, uzstādot spēles galarezultātu – 5:3.

Oļegs Znaroks pārrakstījis KHL vēsturi, kļūstot par pirmo speciālistu līgas vēsturē, kurš Gagarina kausu ieguvis trīs reizes. Divreiz Znarokam tas izdevās ar Maskavas ”Dynamo”, bet šogad ar SKA.