Vai to kādreiz pārspēs? Mozjakins uzstāda vēsturisku rekordu

Gagarina kausa izcīņas spēlē iespaidīgu rekordu uzstādījis Krievijas izlases uzbrucējs Sergejs Mozjakins, kurš nopelnīja 1000.rezultativitātes punktu Krievijas čempionātos.

Pašreizējā Gagarina kausa īpašniece un šīs sezonas Austrumu konferences labākā komanda Magņitogorskas “Metallurg” viesos ar 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) uzvarēja Ķīnas komandu Pekinas “Kunlun Red Star”, sērijā nonākot vadībā ar 3-0.

Šajā mačā rezultātu 18.minūtē atklāja “Kunlun Red Star” uzbrucējs Līnuss Videls, kurš savulaik sezonu aizvadīja arī Rīgas “Dinamo”. Videls izcēlās skaitliskajā vairākumā, gūstot ļoti skaistus vārtus, jo vienatnē apspēlēja četrus pretiniekus. Savukārt pēc tam labāki bija Magņitogorskas hokejisti, spēles 39.minūtē Sergejam Mozjakinam viesus izvirzot vadībā ar 2:1. Šis bija vēsturisks vārtu guvums, jo Mozjakins beidzot nopelnīja 1000.rezultativitātes punktu Krievijas čempionātos. Mozjakins pēc šīs spēles Krievijas čempionātos ir guvis 1001 rezultativitātes punktu, iemetot 473 ripas un atdodot 528 rezultatīvas piespēles.

Pēc tam viņš ar rezultatīvu piespēli Danisam Zaripovam palīdzēja panākt arī 3:1. Mača beigās Pekinas klubs vienu ripu atspēlēja, tomēr izglābties nespēja.

Tikmēr vēl vienā spēlē Ufas “Salavat Yulaev” sīvā cīņā mājās ar 4:3 (2:0, 1:3, 1:0) uzvarēja Kazaņas “Ak Bars”, taču sērijā joprojām zaudē ar 1-2. Ufas komanda pirmajā periodā pēc Kirila Kaprizova un Denisa Kuļaša metieniem panāca 2:0, pēc tam guva arī trešos vārtus, taču līdz otrajam pārtraukumam “Ak Bars” atspēlējās, jo pēc diviem periodiem rezultāts bija neizšķirts 3:3. Uzvaru “Salavat Yulaev” komandai 52.minūtē nodrošināja Envers Lisins.

Vēl vienā duelī Kazahstānas klubs Astanas “Barys” savās mājās ar 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) uzvarēja Čeļabinskas “Traktor”, sērijā panākot 2-1 savā labā. “Barys” labā divus vārtus guva Naidžels Douss, kurš trešā perioda sākumā iemeta arī uzvaras ripu. Austrumu konferences ceturtdaļfināla sēriju ceturtās spēles tiks aizvadītas otrdien.