Sibir vārtsargam Salākam smagas traumas dēļ sezona beigusies

KHL komandas Novosibirskas Sibir vārtsargam Aleksandram Salākam ķermeņa apakšējās daļas traumas dēļ šī sezona ir beigusies, vēsta klubs.

Sestdienas spēlē pret Maskavas Spartak otrā perioda beigās Salāks pēc sadursmes ar pretinieku uzbrucēju Raienu Stou nevarēja turpināt maču, kā dēļ viņa vietā vārtos stājās Aleksejs Krasikovs. “Salāks šosezon vairs nevarēs iziet laukumā. Atveseļošanās periods ilgs pusgadu,” pirmdien paziņoja Sibir, kas sestdien maskaviešiem zaudēja ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā, pretiniekiem pārtraucot sešu zaudējumu sēriju.

Salāks šosezon laukumā bija 15 spēlēs, divās no tām paliekot nepārspēts. Vidēji mačā viņš ielaida 1,96 ripas un atvairīja 93,9% pretinieku komandas metienu, būdams viens no labākajiem vārtsargiem līgā.

Salāks Sibir komandai pievienojās 2014./2015.gada sezonā, pārejot no Sanktpēterburgas SKA. Salāks aizvadījis arī divus mačus Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur Floridas Panthers sastāvā kopā ielaida sešus vārtus. Karjeras laikā Salāks spēlējis arī Čehijā, Somijā un Zviedrijā, bet KHL viņš nonāca pirms trim gadiem, kad pievienojās SKA. Salāks pārstāvējis Čehijas izlasi trīs pasaules čempionātos un 2014.gada olimpiskajās spēlēs.