Krievijas hokeja zvaigzne Zaripovs cīnīsies par diskvalifikācijas atcelšanu

Pievienot komentāru
Krievijas hokeja zvaigzne Zaripovs cīnīsies par diskvalifikācijas atcelšanu
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Krievijas hokeja zvaigzne un bijušais Magņitogorskas ”Metallurg” līderis Deniss Zaripovs gatavojas iesniegt apelāciju sakarā ar sev piespriesto divu gadu diskvalifikāciju.

Hokejistam diskvalifikāciju piesprieda par aizliegto vielu lietošanu, taču sportists negrasās padoties. Sarunā “Sovietsky Sport” meistarīgais uzbrucējs iezīmēja, ka nekad nav bijis iesaistīts nekādās dopinga afērās un bijis nepatīkami pārsteigts par lēmumu. Pozitīva bijusi dopinga prove, kas paņemta 2017. gada februārī.

Pēc veiksmīgās sezonas Zaripovs nolēma mainīt klubu un starpsezonā pievienojās Kazaņas ”Ak Bars”, taču tad sekoja nepatīkamie jaunumi. Kazaņas klubs šobrīd meklē juridiskās iespējas pārsūdzēt lēmumu, tikmēr pats hokejists atzīst iespējamo došanos uz NHL. “Sarunas ar NHL klubiem ir sākušās, bet patiesībā sakot, labāk pa to ceļu nedotos. Es vēlos palikt šeit, Krievijā.”

Lai gan diskvalifikācija ir stājusies spēkā, un to apstiprinājusi Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), taču Krievijas hokeja zvaigzne varētu spēlēt NHL. IIHF likumi neattiecas uz NHL, tāpēc Zaripovs mierīgi varētu karjeru turpināt Ziemeļamerikā. Šogad KHL par dopinga lietošanu diskvalificējusi jau trīs hokejistus. Zaripovu, kanādiešu aizsargu Dereku Smitu (”Medveščak”) un Andreju Koņevu (”Admiral”).

Lasi vēl