Komanda no Taškentas vēlas jau nākamajā sezonā spēlēt KHL

Pievienot komentāru
Komanda no Taškentas vēlas jau nākamajā sezonā spēlēt KHL
KHL līdervienība Sanktpēterburgas SKA. Vai tai drīz būs jācīnās ar Taškentas komandu? (Foto: Sputnik/SCANPIX)

Uzbekistānas hokeja komanda Taškentas “Binokor” izteikusi oficiālu pieteikumu jau nākamajā sezonā kļūt par vienu no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) dalībniecēm, aģentūrai “R-Sport” pavēstījis vienības direktors Abdumadžids Nasirovs.

“Pateicoties valsts un sponsoru atbalstam, tas viss ir iespējams. Iesniegts pieteikums, lai 2018./19.gada sezonā KHL parādītos komanda no Taškentas,” paudis Nasirovs. “Pa visu pasauli ir daudz uzbeku, kuri savā laikā aizbraukuši un tagad nopietni nodarbojas ar hokeju. Ir kā minimums 5-6 cilvēki, kuri izgājuši krievu un amerikāņu hokeja skolas.”

“Binokor” komanda eksistē trīs gadus un ar valdības atbalstu ceļ halli ar 14 000 skatītāju vietām.

“Ir uzdevums, lai Uzbekistānā atgrieztos hokejs, ir uzdevums, lai vismaz viena komanda būtu pārstāvēta KHL,” stāstīja vienības direktors, kurš uzsvēra, ka nevēlas rīkoties kā Ķīnas komanda Pekinas “Kuņluņ Red Star”, KHL spēlējot tikai ar krievu un kanādiešu spēlētājiem.

Šajā sezonā KHL spēlē 27 komandas no Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Latvijas, Ķīnas, Somijas un Slovākijas, turklāt jau iepriekš pavēstīts, ka pēc šīs sezonas līgu vismaz trim vienībām būs jāatstāj. KHL plāno no nākamās sezonas līdz vismaz 2023.gadam būt 24 komandu sastāvā, turklāt iesaistīt arvien vairāk ārzemju vienības, paralēli atskaitot vājākās komandas pēc finansiālajiem rādītājiem un sasniegtajiem rezultātiem.

Lasi vēl