Komentāri
Apstiprināta Rīgas Dinamo dalība arī nākamajā KHL čempionātā
Foto: LETA

Apstiprināta Latvijas komandas Rīgas Dinamo dalība arī nākamās sezonas KHL čempionātā, lai gan iepriekš ap šīs vienības nākotni valdīja liela neskaidrība.

Jau pagājušajā sezonā Rīgas Dinamo saskārās ar finansiālām problēmām, turklāt šajā pavasarī nebija skaidra kluba nākotne, vai tam maz izdosies atrast sponsorus. Tomēr kaut informācija joprojām nav apstiprināta oficiāli, pagājušās nedēļas sākumā AS Dinamo Rīga padomes priekšsēdētājs Juris Savickis apstiprināja, ka vienošanās ar jaunajiem finansētājiem, kas būs no gāzes biznesa, ir panākta.

Savickis iepriekš paudis, ka vienības budžets gadā ir 12 miljoni eiro, bet, ja Rīgas Dinamo iekļūs KHL nākamās sezonas dalībnieku vidū, tai būs garantēta piedalīšanās sacensībās uzreiz uz trim gadiem. Nesen kļuva zināms, ka Rīgas Dinamo komandas galvenais treneris Artis Ābols karjeru turpinās Toljati Lada vienības treneru kolektīvā. Savukārt par Pētera Skudras palīgu Ņižņijnovgorodas Torpedo rindās grasās kļūt Ģirts Ankipāns.

Kā zināms, šobrīd Rīgas klubam palikušas tiesības tikai uz kopumā desmit hokejistiem – līgumi ir spēkā vārtsargam Jakubam Sedlāčekam, aizsargam Krišjānim Rēdliham un uzbrucējiem Robertam Bukartam, Laurim Dārziņam un Brokam Troteram. Tāpat Dinamo saglabā tiesības uz aizsargu Oskaru Cibuļski un uzbrucējiem Andri Džeriņu, Miku Indraši, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski, kuriem vienošanās gan ir noslēgušās, bet viņi kā ierobežoti brīvie aģenti maija beigās nespēja uzrādīt vienošanos ar citu klubu, līdz ar to sportiskās tiesības uz hokejistiem palika iepriekšējai komandai.

Nesen Sējējs aģentūrai LETA pauda, ka skaidrība saistībā ar jauniem līgumiem ar spēlētājiem un treneriem, iespējams, izskanēs šonedēļ. Nākamajā sezonā KHL spēlēs 28 komandas. Līgā vairs nebūs redzama Mitišču Atlant, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņems Maskavas Spartak, kas nu atgriezusies čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas. Līdz ar to Spartak stāsies Atlant vietā Rietumu konferencē un Bobrova divīzijā, kamēr pārējais konferenču un divīziju sastāvs palicis nemainīgs.

Lasi vēl