VIDEO: Ekstrēmie pārgalvji iekaro Siguldas bobsleja trasi

Komentāri
VIDEO: Ekstrēmie pārgalvji iekaro Siguldas bobsleja trasi
Foto: Beton on Fire

Ekstrēmo izjūtu cienītāji šodien bija sapulcējušies Siguldā, lai bobsleja trasē brauktu ar skrituļslidām, dēļiem un pat īpašiem kostīmiem ar ritenīšiem. Beton on Fire sacīkstes tiek rīkotas kopš 2009. gada, tās aizvadītas daudzās pasaules slavenās bobsleja trasēs. Sigulda ir pirmā vieta Austrumeiropā, kur pulcējas šī ekstrēma sporta veida pārstāvji.

Lielākā daļa sportistu Beton on fire brauc jau kopš pirmajām sacīkstēm vēsturiskajā Sarajevas trasē pirms sešiem gadiem, bet pieciem mūsu sportistiem šī bija debija. Lai spēkotos ar konkurentiem, nepieciešama pieredze, un to pēc organizatoru teiktā varēs gūt arī šeit pat Siguldā nākamgad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starp Trīs pārgalvjiem kas uzdrīkstējās ar longbordiem pieņemt Suguldas trases izaicinājumu bija arī viens latvijas pārstāvis Gustavs Gailītis, šaubas par to vai dalība sacencības ir laba ideja tomēr bijušas: “‘Protams šaubījos, pārskatīju, cik man ir laba apdrošināšana vispirms!”

Bez 3 longbordistiem startēja arī 3 buggy rollin pārstāvji, un 23 skrituļslidotāji, starp viņiem arī vienīgā drosminiece dāma siguldiete Marta Garā: ”Galvā ir jābūt ka es varu nobraukt, es nebaidos, es varu nokrist, es drošivien nokritīšu, bet es celšos un braukšu tālāk.”

Lielāko skatītāju interesi raisija Bugy rollin kostīms, ar ko arī tika atīstīti vislielākie ātrumi. Šādā tērpā dalībnieki traucās pat ar 80 kilometriem stundā. Siguldā startēja arī vīrs, kurš pirms 21 gada radīja šo ar 28 ritenīšiem klāto kostīmu – slavenais franču kaskadieris Jens Jives Blondo.

Savās pirmajās šada tipa sacīkstēs gan Gustavs gan Marta piedzīvoja krietienus, bet abi sportisti varonīgi cēlās kājas un distanci pieveica, sauvkārt pieredzējušo kunkurentu pulkā Latvijas skrituļotājs Kārlis Švalbe izcīnija sesto to vietu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl