Sentluisa un Bostona ir vienīgās pilsētas, kuras tikušās visu četru ASV augstāko sporta līgu finālos

Pievienot komentāru
Sentluisa un Bostona ir vienīgās pilsētas, kuras tikušās visu četru ASV augstāko sporta līgu finālos

Šī gada NHL duelis būs īpašs, jo abām spēlējošajām pilsētām – Sentluisai un Bostonai ir kopīga vēsture nozīmīgos sporta notikumos.

Šīs divas pilsētas ir vienīgās, kas ir tikušās savā starpā cīņā par čempionu tituliem gan NHL un NBA, bet arī Nacionālajā futbola līgā un Augstākajā beisbola līgā.

Pēc tam, kad Sentluisas “Blues” iekļuva Stenlija kausa izcīņā, šī būs 11.reize abu pilsētu sporta spēļu vēsturē, kad kāda sporta veida komandas no abām pilsētām tiksies savā starpā cīņā par uzvaru ASV spēcīgākajās līgās.

Vēsturiski Sentluisas un Bostonas komandas aizvadījušas aizraujošas cīņas laukumā, piemēram, 2002.gadā, kad amerikāņu futbola komanda no Bostonas, New England “Patriots” tikās ar Sentluisas “Rams”  komandu leģendārajā “Super Bowl” trofejas izcīņā.

Pilsētu pārziņā esošās komandas tikušās arī NBA laukumos. Kādreizējā Sentluisas “Hawks” vienība, kas tagad zināma kā Atlantas “Hawks” mēdza iziet laukumā pret Bostonas “Celtics”.

Sentluisa vienmēr izcēlusies ar spēcīgām tradīcijām beisbolā – Sentluisas “Cardinals”, kas četras reizes finālā tikusies ar Bostonas “Red Sox” komandu. Abu beisbola komandu kopīgā vēsture atspoguļojas draudzīgā 2:2 – katrai no komandām pa divām uzvarām savstarpējos finālos.

Tagad kārta pienākusi NHL Stenlija kausa izcīņas finālam, kurā Sentluisas “Blues” nebija tikuši kopš 1970.gada. Zīmīgi, ka 1970.gada finālā “Blues” tikās ar to pašu komandu, ar kuru tiksies 2019.gada cīņā par čempionu titulu – Bostonas “Bruins”.

Pirmdien Stenlija kausa izcīņas finālā tiks aizvadīta pirmā spēle, kas pavērs jaunu lappusi šo abu ASV pilsētu sporta vēsturei un savstarpējiem dueļiem.