Reportāža no Belgradas: treniņi, sabiedriskais transports un ”benčiki”

Pievienot komentāru
Reportāža no Belgradas: treniņi, sabiedriskais transports un ”benčiki”

Kopā ar Latvijas basketbola izlasi Serbijā ierados arī es – Skaties.lv korespondente Viktorija Kamaza. Belgradā sekoju līdzi mūsu spēlētāju gaitām olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, ciemojos pie latviešu faniem un rūpējos par to, lai rubrikā Viktorijas Sportrets tu varētu noskatīties karstākos jaunumus.

Laikapstakļi

Kopā ar kolēģiem atrodamies Belgradā jau 7 dienas! Laiciņš te ir patiešām superīgs, katru dienu 28 grādi vai vairāk! Nevienu reizi pat neesmu jaciņu ar garām rokam uzvilkusi! Serbijas vasariņa!!! Viesnīcas numuriņā vienmēr ir ieslēgts kondicionieris, bet, līdz ko izejam āra viesnīcas gaitenī, tad sajūtas ir kā turku pirtī, ļoti karsts un sutīgs gaiss! Vienu dienu pat reiboņi uznāca no šādām temperatūru maiņām!

Transports

Belgradā kursē autobusi, tramvaji un vilcieni. Lai dotos uz arēnu, izmantojam autobusa pakalpojumus. Lai norēķinātos par braucienu, Serbijas iedzīvoti izmanto kaut ko līdzīgu mūsu e-talonam, taču uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt, cik cilvēku nopīkstina šo plastikāta karti.

Foto:

Veikaliņi

Belgrada ir pārpilna ar maziem veikaliņiem, kafejnīcām un kioskiem. Līdz ko pārdevēji izdzird angļu valodu – uzreiz smaida, bet turpina atbildēt serbu valodā. Netālu no viesnīcas atradu kādu mazu kafejnīcu, kurā pārdeva garšīgas kūciņas, kafijas un tējas. Vēlējos iegādāties tēju un uzrunāju pārdevēju angļu valodā, bet viņa lika manīt, ka ”ne vella” nesaprot, tad pajautāju to pašu krieviski, un pārdevēja uzreiz visu saprata. Kopš tās reizes Belgradā ar pārdevējiem komunicēju tikai krievu valodā, jo šīs valodas ir līdzīgas. Katru ceturto vārdu var saprast :)

Foto:

Ēdiens

Ar ēdienu Belgrada mani nepārsteidza. No rīta standarta brokastis – omletīte, cīsiņi un sviestmaize ar tēju. Pusdienas parasti ēdam kādā kafejnīcā, bet spēļu dienās vakariņojam arēnā, jo tur speciāli medijiem ir paredzēti taloniņi, kurus varam izmantot. Pagaidām serbu nacionālo ēdienu vēl nepaguvu nobaudīt, bet ceru, ka izlidošanas dienā sevi palutināšu!

Foto:

Treniņi

Uz treniņiem medijus laiž tikai 15 minūtes pirms tā beigām! Viens no turnīra organizatoriem ”vaktē” šo procesu – ieved mūs arēnas basketbola zālē un uzņem laiku, kamēr mediji filmē treniņu un intervē treneri vai spēlētājus. Pēc tam organizators laipnā balsī lūdz pamest arēnas basketbola zāles telpas, jo uz laukuma nāk trenēties nākamās valstsvienības komandas. Kopumā uz intervijām medijiem ir 5 minūtes.

Starp citu, biju aizgājusi uz spēli starp Serbijas un Angolas valstsvienībām. Lai izbaudītu skatu, uzbraucu ar liftu uz ceturtā stāva tribīnēm. No pašas augšas arēna izskatījās ļoti iespaidīga, taču atmosfēru līdz galam nevarēju izbaudīt, jo visu laiku trīcēja kājas. Parasti no augstuma nebaidos, bet šeit tribīņu sēdvietas bija tā saliktas, ka likās – viena neveikla kustība un viss var beigties ar letālu lidojumu! Kāpjot atpakaļ, tribīnēs manīju izsmēķētus”benčikus,”kas liecina par to, ka augšējos stāvos sēdošajiem līdzjutējiem nervi ir daudz švakāki :)))

Foto:

Pēc spēles priekš žurnālistiem tiek paredzēta ”Mix zona”, kurā zaudētāju un uzvarētāju komandas sniedz intervijas. Lūk, foto no ”Mix zonas”, kurā komentārus sniedza Serbijas valstsvienības spēlētāji.

Šovakar Latvijas izlase tiksies ar Puertoriko valstsvienību! Turam īkšķus un atbalstam mūsējos! Spēle sāksies 19:00 pēc Latvijas laika un to tiešraidē varēs vērot televīzijas kanālos TV6 un Viasat Sport Baltic, kā arī portālā Skaties.lv.