Pirms 29 gadiem! Jupijs kļuva par pirmo “maskotu”, kurš tika izraidīts no sporta spēles

2 komentāri

Teju tieši pirms 29 gadiem – 1989. gada 23. augustā – Augstākā beisbola līgas (MLB) mačā notika visai vēsturisks brīdis. Monreālas “Expos”  komandas “maskots” Jupijs kļuva par pirmo savā nozarē, kurš tika izraidīts no sporta spēles.

1989. gada 23. augustā Kanādā norisinājās MLB cīņa starp Monreālas “Expos” un Losandželosas “Dodgers”. Mača gaitā visai neadekvāti sāka uzvesties mājinieku “maskots” Jupijs, kurš uzrāpās uz nojumes, zem kuras atradās pretinieku komanda.

Jupijs nekautrējās dažādos veidos traucēt “Dodgers” vienībai, kā rezultātā Losandželosas kluba pārstāvji lūdza tiesnesi un cīņas organizatorus “maskotu” izraidīt, kas arī notika. Gadu gaitā Jupijs iekūlās vēl vairākos skandālos, kas ļāva tam kļūt par vienu no populārākajiem “maskotiem” ASV.

Jupijs ar Monreālas “Expos” komandu kopā pabija no 1979. līdz 2004. gadam. Turpinājumā klubs mainīja savu lokāciju, pārceļoties uz Vašingtonu, kā arī mainīts tika nosaukums.

Mūsdienās komanda zināma kā Vašingtonas “Nationals”. Jaunās ēras sākumā tika pieņemts lēmums mainīt arī “maskotu”, kā rezultātā Jupijs palika bez darba, tomēr ne uz ilgu laiku. Aptuveni desmit dažādas sporta vienības iesaistījās pārrunās ar “maskotu”, bet visveiksmīgāk to veica NHL klubs Monreālas “Canadians”, kur Jupijs ir “maskots” vēl šodien.

VIDEO: Jupijs tiek izraidīts no spēles

2 komentāri