Laiks lido vēja spārniem! Līdz 2020. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā palikušas 500 dienas

0 Komentāru
Laiks lido vēja spārniem! Līdz 2020. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā palikušas 500 dienas
ZUMAPRESS/SCANPIX

Japānā ar dažādiem pasākumiem atzīmē dienu, kad laika atskaite līdz nākamajām vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā 2020. gadā sasniegusi 500 dienu atzīmi.

Tika paziņotas oficiālās sporta veidu piktogrammas, kuras pasākumā demonstrēja Japānas izlases sportisti. Tāpat tika prezentēts arī viens no Tokijas spēļu treileriem, kas devās skolu tūrē un bija pieejams apskatei skolu bērniem un darbiniekiem.

Piktogrammu dizainu 2020. gada Tokijas spēlēm izstrādājis Masaki Hiromura. Kā atzina pats dizainers: “Piktogrammas ir vienkāršas, bet tai pat laikā dinamiskas. Uz brīdi rodas sajūta, ka tās sāks kustēties.”

Japāna bija pirmā valsts olimpisko spēļu vēsturē, kas izveidoja piktogrammas – tas notika Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs 1964.gadā.

Tāpat četrgades lielākā sporta notikuma organizatori rīkoja pasākumus reģionos, kuros norisināsies sacensības dažādās sporta disciplīnās. Kopumā izveidotas 50 piktogrammas 33 sporta veidiem. Daži no sporta veidiem izmantos vairākas piktogrammas, tad, kad vasaras olimpiskās spēles Tokijā būs oficiāli sākušās – 2020. gada 24. jūlijā.

2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs vasaras sportu disciplīnu programmā tiks iekļauti arī jauni sporta veidi – piemēram, skeitbords, sērfings, karatē, klinšu kāpšana un beisbols/softbols, kas nozīmē, ka tiks sadalīti papildus 18 medaļu komplekti.

2020.gada vasaras olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā Tokijā norisināsies no 24. jūlija līdz 9. augustam. Pēc tam šajā pašā vietā norisināsies arī paraolimpiskās spēles laikā no 25. augusta līdz 6. septembrim.

 
 
 
 
0 Komentāru