Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Komentāri
Kanādiešu peldētājs pirms katrām sacensībām parāda vidējo pirkstu! Kāpēc viņš tā dara?
Foto: AFP/SCANPIX

Kanādiešu peldētājs Santo Kondorelli (Santo Condorelli), kurš šovasar startēja arī Rio olimpiskajās spēlēs, katru reizi pirms sacensībām parāda vidējo pirkstu. Jūs jautāsit – kāpēc? Izrādās, ka šis žests domāts sportista tēvam, taču ne visi to zina.

Šim žestam un īpašajam rituālam ir savs stāsts. Kad Kondorelli bija astoņus gadus jauns, sportistam bija ļoti bail sacensties ar augumā daudz raženākiem un lielākiem puikām. Bailes arī Santo traucēja parādīt augstvērtīgus rezultātus, tāpēc viņš ļoti saskuma.

Kondorelli tēvs Džozefs izdomāja kādu ļoti savādu veidu, kā uzlabot bērna pārliecību: “Pateicu Santo, ka bailēm jādara gals. Kad esi uz starta līnijas, izmet pilnīgi visu no sava prāta un peldi, it kā neviens tev nebūtu blakus.” Tomēr Santo jautājis: “Kā, lai es to izdaru?”. Tēvs situācijā nav apjucis un atbildējis tieši: “Saki ”piedrā** to”. Tad viņš sameklēja mani pūlī, un mēs viens otram parādījām vidējo pirkstu,” par savādo veidu, kā pārvarēt sacensību stresu, stāstīja Kondorelli vecākais.

FOTO: Kondorelli žests tēvam

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

“Pēc tam Santo sāka uzvarēt gandrīz visās sacensībās, un mēs vairs nekad neskatījāmies atpakaļ,” iezīmēja Džozefs. Interesanti, ka kopš bērnības abi šo rituālu apņēmīgi pirms katrām sacensībām arī veic, tomēr ne visi zina tā nozīmi, tāpēc tas ģimenei ir sagādājis arī īstas galvassāpes.

2012. gada nacionālajā junioru čempionātā izskatījās, ka Santo Kondorelli parāda vidējo pirkstu visai pasaulei, tāpēc sportistam pēc tam nācās rakstīt atvainošanās vēstuli un izskaidrot savu rīcību. Kopš šā gadījuma peldētājs bieži vien izliekas, ka ar vidējo pirkstu kasa galvu, lai nevienu pārlieku neaizvainotu.

FOTO: kanādiešu peldētājs ar komandas biedriem un darbībā

Kanādiešu peldētājs šovasar startēja arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kurās palika bez godalgām, taču 100 metru brīvā stila peldējumā bija tai ļoti tuvu, ierindojoties 4. vietā. Tāpat Kondorelli ieguva septīto vietu 4×100 metru brīvā stila stafetē, bet 50 metru tauriņstilā izcīnīja 12. vietu.

Lasi vēl