Izvēlies savā uzturā kvalitatīvu un veselīgu pārtiku

Komentāri
Izvēlies savā uzturā kvalitatīvu un veselīgu pārtiku

Reiz sengrieķu filozofam Sokrātam tika jautāts: ”Kāds ir jūsu stiprās veselības iemesls tik viedos gados, kamēr citi cilvēki, kuri ir daudz jaunāki par jums, sirgst ar dažādām kaitēm?” Uz ko Sokrāts atbildēja:” Es ēdu tāpēc, lai dzīvotu, bet tevis pieminētie cilvēki dzīvo, lai ēstu!’

Ēdiena nozīme ir viena. Tā ir – nodrošināt organismu ar nepieciešamajām vielām, lai tas pilnvērtīgi funkcionētu. Cilvēka organisms – sarežģīta bioloģiska sistēma, kura ne sekundi nepārstāj savu darbu. Lai uzturētu šo sistēmu ”darba režīmā”, cilvēka organismam nākas izpildīt milzīgu darbu, kas prasa lielu daudzumu ”izejmateriālu”- bioloģiski aktīvus komponentus, vitamīnus, minerālvielas, aminoskābes, taukus, olbaltumvielas, hormonus u.c. vielas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecās šūnas atmirst un to vietā rodas jaunas. Tāpēc mūsu organismam nākas ”nojaukt” dažādas vielas, bet no saņemtajiem komponentiem radīt citas. Katrs mūsu orgāns ir ”augstas tehnoloģijas ražotājs”, un lai tie efektīvi darbotos, ir nepieciešami kvalitatīvi ”izejmateriāli”.

Dietologi uzskata, ka (pēdējos 30-50 gados) kardināli izmainīta ķīmiski-bioloģisko produktu sastāva un struktūras dēļ strauji ir pieaugušas smagas slimības.

Cieni un mīli sevi! Izvēlies savā uzturā kvalitatīvu un veselīgu pārtiku!

Lasi vēl