Futbolists, pamostoties no komas, pēkšņi sāk runāt spāniski

Komentāri
Futbolists, pamostoties no komas, pēkšņi sāk runāt spāniski
Foto: AFP/LETA

Kādu visai savādu atgadījumu piedzīvojis 16 gadu jaunais futbolists Rubens Nsemo, kurš jaunatnes līgas spēlē guva smagu galvas traumu, taču, pamostoties no komas, runāja tekošā spāņu valodā. Tas varbūt nebūtu nekas savāds, ja vien Nsemo nebūtu amerikānis.

Puika jaunatnes līgā spēlē kā vārtsargs un vienā no izgājieniem saņēma ļoti spēcīgu sitienu pa galvu. Kā pēcāk atklāja Nsemo treneris, tad futbolists vairākas reizes pēc atgadījuma pārstājis elpot. Mediķiem izdevās glābt jaunā futbola drauga dzīvību, tomēr pēc vairākām pavadītām dienām komā, Nsemo sācis tekoši runāt spāniski. Futbolists ir uzaudzis ASV, bet spāņu valoda vien mazliet mācījies skolā.

Lēnām 16 gadus jaunais Rubens sāk atkopties no smagās traumas un atgūst prasmi runāt angļu valodā. Ārsti šo ļoti savādo fenomenu skaidro ar ārzemju akcentu sindromu, kas var piemeklēt cilvēkus, kuri sirgst ar galvas traumām. Tikmēr futbola komandas treneris nākotnē liks savas vienības vārtsargiem liks valkāt speciālas ķiveres, lai izvairītos no šādiem precedentiem.

Lasi vēl