Komentāri
Daiļās fitnesa modeles Vanesas stāsts par iedvesmu, smagu darbu un panākumiem

Lūk, Vanesas stāsts, kā viņa sāka nodarboties ar šo graciozo sporta veidu!

Vanesa Belova

Vanesa Belova

Viss aizsākās ar aktīvu sportošanu no agra vecuma. Jau trīs gados tiku aizvesta uz Rīgas Vingrošanas skolu, kur sāku trenēties sporta vingrošanā. Sports manā dzīve ir bijis jau kopš mazotnes un savu dzīvi nemaz nevaru iedomāties citādu. Pēdējos 3 gadus trenējos Olimpiskajā sporta centrā. Tā kā treniņi ikdienā aizņem daudz laika, nekādu citu aktivitāšu ārpus skolas nav bijis. Esmu periodiski nodarbojusies ar dejām un pēdējos sešus gadus trenējos fitnesa sporta veidā, veidoju ķermeni trenažieru zālē, strādāju pie fitnesa elementiem, kā arī daudz skrienu. Bērnību esmu baudījusi pilnībā, turklāt no 10 gadu vecuma ir bijusi iespēja ienirt fitnesa pasaulē. Jau kopš šī vecuma esmu piedalījusies IFBB pasaules čempionātā fitnesā. Esmu jau trīskārtēja IFBB pasaules čempione fitnesā, daudzkārtējā  IFBB Latvijas čempione. Man ir bijusi iespēja iepazīties ar daudziem interesantiem sportistiem. Es ne tikai nodarbojos ar sporta veidu, kas man patīk, bet vēl varu piedalīties augsta līmeņa sacensībās, turklāt ar panākumiem. Varu apceļot daudzas valstis un kontinentus, iepazīties ar citu valstu kultūru un cilvēkiem.

Foto

Sieviešu fitnesa detaļas

Vanesa Belova

Vanesa Belova

Sieviešu fitness sastāv no diviem raundiem: pirmais raunds – izvēles programma 90 sekundes, un otrais raunds – ķermeņa proporciju salīdzināšanas raunds. Izvēles programmā tiesneši vērtē sportistes ķermeni kustībā, spēka elementus, lokanību, tehnisko izpildījumu, harismu un grāciju. Svarīga ir priekšnesuma ideja, tērps un mūzika. Ķermeņa raundā – sportistes veic četrus ceturkšņa pagriezienus pa labi, kuru laikā tiesneši vērtē ķermeņa reljefu, proporcijas, eleganci, ārējo izskatu un prezentēšanas spējas.

Iedvesma. Smags darbs. Panākumi

Vanesa Belova

Vanesa Belova

Mani iedvesmo tas, ka man sanāk tas, ko daru, ka redzu, kā mainās ķermenis. Mani iedvesmo uzvaras, tā ir lielākā bauda, ko var sasniegt sportists! Mani iedvesmo atzinīgi vārdi no konkurentiem, no profesionāliem sportistiem un līdzjutējiem. Ja redzi, ka, kaut ko darot pareizi un ieguldot savā mērķī visus savus spēkus un laiku, tas nes rezultātus, tas nozīmē, ka esi uz pareizā ceļa. Mani iedvesmo ģimene, jo tieši vecāki ir tie, no kuriem saņemu vislielāko atbalstu! Viņi palīdz trenēties un mudina nepadoties, kad man kļūst par smagu. Bet – jo tālāk eju, jo kļūst grūtāk. Jo lielāka mēroga sacensībās piedalos, jo lielāku atbildību uzņemos.

Vanesas Belovas sasniegumi

Trīskārtēja IFBB pasaules čempione fitnesā jauniešiem (2010.gads – 2014.gads)
Seškārtējā Latvijas čempione
1.vieta Ms Olympia Amateur Europe / 2015.gads
2.vieta Arnold Classic Europe/  2015.gads
6.vieta 1. Eiropas Spēlēs / 2015.gads
3.vieta Arnold Classic Europe / 2016.gads
4.vieta IFBB Eiropas čempionātā junioriem/ 2016.gads

Lasi vēl