100 m sprinta favorīte Ričardsone “zālītes” dēļ netiks uz Tokijas spēlēm, ziņo mediji

1 komentārs
100 m sprinta favorīte Ričardsone “zālītes” dēļ netiks uz Tokijas spēlēm, ziņo mediji
AFP/SCANPIX

ASV vieglatlēte Šakarri Ričardsone ir sezonas otra labākā rezultāta īpašniece 100 m sprintā un viena no galvenajām favorītēm uz olimpisko zeltu šajā distancē, taču tas viss ticis apdraudēts – ziņu aģentūra “Reuters” vēsta, ka viņai konstatēts pozitīvs dopinga tests.

Atsaucoties uz avotiem, Ričardsones pozitīvais tests tika nodots pēc ASV izlases olimpiskās atlases sacensībām. Ričardsone tajās svinēja uzvaru ar augstvērtīgo rezultātu 10,86 sekundes.

Pozitīvs dopinga tests nozīmē, ka Ričardsones rezultāti atlases sacensībās tiks anulēti un līdz ar to arī viņas dalība olimpiskajās spēlēs Tokijā. “Reuters” vēsta, ka ASV kvalifikācijā ceturto vietu ieguvusī sportiste Dženna Prandini jau saņēmusi ziņas no ASV Vieglatlētikas federācijas vadības par to, ka viņai būs jāpārstāv ASV izlase olimpiskajās spēlēs.

Ričardsone, viņas pārstāvji, ASV Antidopinga aģentūra un ASV Vieglatlētikas federācija pagaidām nav sniegušas komentārus par ziņoto. “Reuters” vēsta, ka iesaistītajām pusēm uzdotie jautājumi pirms materiāla publicēšanas palika neatbildēti.

Ričardsones dopinga testā esot konstatēta kanabisa jeb marihuānas, tā sauktās “zālītes”, pēdas. Marihuāna ir iekļauta WADA aizliegto vielu sarakstā, un par tās lietošanu profesionālajiem sportistiem ir paredzēta diskvalifikācija.

Ričardsone publicēja ierakstu sociālajos tīklos ar vārdiem “Es esmu cilvēks”, sīkāk detaļās neieslīgstot.

1 komentārs