Zvērinātie pilnībā attaisno izvarošanā apsūdzēto bijušo NCAA un NBA basketbolistu

Pievienot komentāru
Zvērinātie pilnībā attaisno izvarošanā apsūdzēto bijušo NCAA un NBA basketbolistu
AP/SCANPIX

Zvērināto tiesa otrdien pilnībā attaisnoja izvarošanā apsūdzēto bijušo NCAA un NBA basketbolistu Matīnu Klīvsu.

Mičiginas valsts universitātes un četru Nacionālās basketbola asociācijas klubu spēlētājs Matīns Klīvss tika apsūdzēts izvarošanā 2015.gada septembrī.

Jau 2016.gada decmbrī pret Klīvsu vērstās apsūdzības tika noraidītas. 2017.gadā tika pieņemts lēmums, ka šo lietu tomēr izskatīs zvērināto tiesa. Trīs Mičiganas Apelāciju tiesas tiesneši noraidīja basketbalista prasību neizvirzīt jaunu apsūdzību pret viņu.

Zvērinātie, starp kuriem bija deviņas sievietes un trīs vīrieši, otrdien pilnībā attaisnoja Klīvsu. Ja Matīns tiku atzīts par vainīgu, viņam varētu tikt piespriesti 15 gadi cietumā.

”Es šo brīdi, kad beidzot tika atzīta patiesība, gaidīju četrus gadus. Mani apmeloja avīzēs, medijos… Būt attēlotam kā izvarotājam, lika man justies ļoti slikti katru dienu šo gadu lakā. Domāju, ka melot par izvarošanu, ir tikpat nepieļaujami,” pēc attaisnojošā sprieduma paziņoja Klīvs.

Matīns Klīvss un vēlāk viņu apsūdzējusī sieviete iepazinās kādā labdarība golfa turnīrā. Pēc bāra apmeklējuma abi devušies uz ”Knights Inn” moteli Mandijas pilsētā, kur, kā apgalvoja sieviete, basketbolists viņu izvarojis.

Pagājušajā nedēļa sieviete liecināja četras stundas. Zvērināto pārstāvis Maikls Lamberts atzina, ka viņus nav pārliecinājusi sievites liecība. Vairākkārt sievietes liecībā tika konstatētas būtiskas atšķirības no viņas sākotnējā lietas izklāsta. Zvērrinātie vienbalsīga attaisnoja Matīnu Klīvsu.