Zverevs sagrauj Džokoviča cerības uz “Golden Slam” un iekļūst Tokijas finālā

0 Komentāru
Zverevs sagrauj Džokoviča cerības uz “Golden Slam” un iekļūst Tokijas finālā
AFP/SCANPIX

Serba Novaka Džokoviča ceļu pretī tā sauktajam “Golden Slam”, kas ietver uzvaru viena gada laikā visos četros “Grand Slam” turnīros un olimpiskajās spēlēs, piektdien Tokijas olimpiskajās spēlēs šķērsoja Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs.

Pasaules ranga pirmais numurs cerības uz “Golden Slam” zaudēja Tokijas spēļu pusfinālā, kurā viņu ar 1-6, 6-3, 6-1 uzvarēja sacensību ceturtais numurs Zverevs.

34 gadus vecais Džokovičs nekad nav izcīnījis olimpisko spēļu titulu vienspēlē.

Serbu zvaigzne šogad jau bija uzvarējusi Austrālijas atklātā čempionāta, Francijas atklātā čempionāta un Vimbldonas sacensībās. Lai izcīnītu “Golden Slam” un pielīdzinātos vācu tenisa leģendai Štefijai Grāfai, kura “Golden Slam” sasniedza 1988.gadā, Džokovičam bija vajadzīgs olimpiskais zelts un ASV atklātā čempionāta uzvarētāja tituls.

Taču viņa mēģinājums iekļūt vēsturē beidzās ar Zvereva 30 uzvarētām kombinācijām pret parasti aizsardzībā nepārspējamo Džokoviču.

Divdesmitkārtējā “Grand Slam” čempiona labākais sasniegums olimpiskajās spēlēs ir bronzas medaļa 2008.gadā. To viņš vēl varēs atkārtot Tokijā.

Pirms deviņiem gadiem Džokovičs pusfinālā Londonā zaudēja nākamajam uzvarētājam mājiniekam Endijam Marejam, bet pēc zaudējuma pirmajā kārtā argentīnietim Huanam Martinam del Potro 2016. gada Riodežaneiro spēlēs viņš izplūda asarās.

Zverevs, uzvarot desmit no pēdējām 11 spēlēm pret Džokoviču, var kļūt par pirmo vācieti kopš Grāfas Seulā, kurš uzvarējis vienspēļu turnīrā.

0 Komentāru