Zimbabvē labāk tikt pie medaļām – prezidents Mugabe pavēl arestēt visus Rio olimpiešus

10 komentāri
Zimbabvē labāk tikt pie medaļām – prezidents Mugabe pavēl arestēt visus Rio olimpiešus
Foto: EPA/LETA

Bēdīgi slavenais Zimbabves prezidents Roberts Mugabe policijas ģenerālkomisāram Augustinam Čihuri pavēlējis arestēt visus Rio olimpiešus, kas no Brazīlijas atgriezās bez medaļām, ziņo News of Africa.

Zimbabvi Rio spēlēs pārstāvēja 31 atlēts, un augstākais saniegums bija Endrjū Pīblsa izcīnītā 8.vieta airēšanā vieniniekiem.

Mugabe uzskata, ka ir nelietderīgi iztērēta valsts nauda: “Ja jūs neesat gatavi sevi ziedot labu rezultātu sasniegšanai, ja jūs nevarat pat tik daudz, kā izcīnīt kādu 4. vai 5.vietu (ko izdevās paveikt Zimbabves kaimiņiem Botsvanas sportistiem), tad kāpēc jūs vispār braucāt un tērējāt mūsu naudu?”

Zimbabves prezidents piebilst, ka tikai karoga pacelšanai un himnas nodziedāšanai būtu aizsūtījuši uz Rio skaistas meitenes un gudrus puišus no Zimbaves universitātes.

Mugabe piebilst, ka par olimpiešiem iztērēto naudu labāk būtu cēluši skolas. “Nekas, es parūpēšos, lai tā dēvētie sportisti atgrieztu visu iztērētu naudu, pat, ja tas prasīs 10 gadus. Uzskatīsim, ka viņiem tika izsniegts kredīts tūrisma braucienam uz Brazīliju, jo neko citu viņi nav spējīgi paveikt,” saka prezidents Mugabe.

Foto: Zimbabves olimpiskā vienība Rio