Zibenīgais Martins Dukurs desmito reizi pēc kārtas triumfē Eiropas čempionātā skeletonā

0 Komentāru
Zibenīgais Martins Dukurs desmito reizi pēc kārtas triumfē Eiropas čempionātā skeletonā
AP/SCANPIX

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Īglsas trasē tika kronēts par Eiropas čempionu, Vecā kontinenta meistarsacīkstēs triumfējot desmito reizi karjerā un desmito pēc kārtas, kamēr Tomass Dukurs ieņēma ceturto vietu.

Brāļi Dukuri trīs reizes vēsturē izcīnījuši dubultuzvaras – 2012., 2014. un 2017.gadā, bet īpaši unikāls bija 2016.gads, kad latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta.

Eiropas čempionāts noris vienlaicīgi ar Pasaules kausa piekto posmu, arī šajā ieskaitē M.Dukuram izcīnot uzvaru, bet T.Dukuram ieņemot piekto vietu. Savukārt Ivo Šteinbergs ieņēma 19.vietu, bet Eiropas čempionāta ieskaitē viņam bija 14.pozīcija.

M.Dukurs uzvarēja pirmajā braucienā, bet otrajā bija otrais, taču tas netraucēja viņam izcīnīt uzvaru.

Otrās vietas ieguvējs Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš nestartēja Eiropas čempionāta ieskaitē, M.Dukuram divu braucienu summā zaudēja 0,28 sekundes, bet trešais bija vācietis Aksels Jungks, kurš atpalika vēl 0,01 sekundi un tika pie kontinenta sudraba.

Tālāk ceturtais bija krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš M.Dukuram zaudēja 0,37 sekundes un izcīnīja Eiropas čempionātā bronzu.

T.Dukurs brālim zaudēja 0,52 sekundes, bet no Eiropas čempionāta goda pjedestāla viņš atpalika 0,15 sekundes. Braucienos viņam bija dalīts otrais un sestais rezultāts. Šteinbergs braucienos ieņēma 15. un 19.vietu, M.Dukuram zaudējot 1,89 sekundes.

Sacensībās piedalījās 27 skeletonisti.

Jaunā Pasaules kausa sezona Latvijas skeletonistiem iepriekš nebija pārāk veiksmīga, jo pa visiem kopā tika gūts tikai viens goda pjedestāls. Vislabāk latviešiem klājās sezonas pirmajā posmā Siguldā, kad titulētais Martins Dukurs bija otrais, bet otrajā un trešajā etapā attiecīgi Vinterbergā un Altenbergā viņam tikai septītā pozīcija. Savukārt Tomasa Dukura šīs sezonas labākais sasniegums līdz šim bija piektā vieta Vinterbergā. Tikmēr Šteinbergs labāko desmitniekā vēl nav ielauzies, lai gan Siguldā bija uzreiz aiz tā.

Sievietēm pirmais brauciens sāksies plkst.15.30, bet otrais būs plkst.17.

Savas pirmās sacensībās pēc teju gada pārtraukuma aizvadīs Lelde Priedulēna, kura trasē dosies kā priekšpēdējā no 21 skeletonistes. Priedulēna atkopās no ceļgala traumas, kā arī uzsāka mācības Šveicē, tādējādi sezonas pirmajā pusē latviete nestartēja.

0 Komentāru