Zauerlands: Briedis, pārspējot Usiku, kļūs par multimiljonāru

1 komentārs
Zauerlands: Briedis, pārspējot Usiku, kļūs par multimiljonāru
Foto: LETA

Latviešu boksa zvaigzne Mairis Briedis pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara pusfināla cīņā pārspējot savu pretinieku Oleksandru Usiku, kļūs par multimiljonāru, intervijā aģentūrai LETA pauda sacensību organizators Kalle Zauerlands.

Briedis septembrī supersērijas ceturtdaļfinālā pēc punktiem pieveica Maiku Peresu no Kubas, aizstāvot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Nākamā gada janvārī viņš pusfinālā tiksies ar Usiku, kurš savā ceturtdaļfinālā pārspēja vācieti Marko Huku. Šajā cīņā uz likmes būs ne tikai WBC, bet arī Usikam piederošā Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta, savukārt sacensību čempions kļūs par visu četru prestižāko jostu īpašnieku.

Šobrīd Zauerlandam ir saspringts grafiks, jo nepieciešams atrast norises vietas visām četrām pusfināla cīņām abās svara kategorijās. Ceturtdien viņš īsā vizītē bija ieradies Latvijā, atklājot, ka Brieža un Usika cīņas norises vieta būs zināma divu nedēļu laikā.

“Šobrīd meklēju sacensību norises vietas. Vakar (trešdien) biju Londonā O2 arēnā. Mums gaidāmi četri lieliski pusfināli un meklējam tiem mājas. Paredzam veikt paziņojumus nākamajās divās nedēļās,” stāstīja Zauerlands.

Vēl šonedēļ intervijā portālam “boxingnewsonline.net” Zauerlands pauda, ka Brieža un Usika norisei pretendentes ir Rīga, Kijeva un Čikāga, bet aģentūrai LETA viņš uzsvēra, ka reālākās pretendentes ir tieši sportistu mājas pilsētas. Kaut pirms sacensībām viņš pauda apņēmību daudz cīņu aizvadīt ASV, abās svara kategorijās kopā tur notika divas no astoņām ceturtdaļfināla cīņām.

“Pirms sacensībām vēlējāmies cīņas aizvadīt dažādās laika zonās, tomēr palikām bez amerikāņu bokseriem. Tagad sagaidu, ka viens pusfināls notiks ASV, tomēr lielā uzmanība rada nepieciešamību cīņas aizvadīt šeit uz vietas Eiropā,” teica sacensību organizators. “Šobrīd Eiropas bokss piedzīvo uzplaukumu. Varbūt citās svara kategorijās otrajā sacensību sezonā būs vairāk cīņu ASV, bet šobrīd, manuprāt, no latvieša un ukraiņa cīņas lielāka jēga būs Rīgā vai Kijevā.”

“ASV bokss šobrīd ir atkarīgs no ārzemju sportistiem, jo viņiem nav lieli talanti. Spilgtākais šobrīd varētu būt Terenss Krofords. Vēl par tādu kļūst Deontejs Vailders, tomēr šobrīd boksa lielvalsts ir Anglija. Otrajā sezonā mums būs citas svara kategorijas – pirmais smagais svars ir labs Austrumeiropā, bet meklēsim kategorijas arī Āzijai, ASV. Varbūt būs pat trīs klases,” Zauerlands pauda apņēmību iekarot arī citus kontinentus.

Kaut uzreiz pēc dueļa ar Peresu Briedis atklāja, ka nākamais duelis notiks 20.janvārī, Zauerlands teica, ka pašlaik tas vēl nav skaidrs.

“Cīņa būs janvārī – 13., 20. vai 27. Es pats vēlētos pēc iespējas ātrāk, jo bokseri būs gatavi un vēlas cīnīties. Tas būs arī komerciāls lēmums, kuru pieņemsim tuvākajās dienās,” teica sacensību organizators.

Zauerlands kārtējo reizi uzsvēra, ka Rīgas cīņā bija lieliska atmosfēra.

“Pirmoreiz biju iesaistīts šova rīkošanā Rīgā. Mairis šeit ir nacionāla līmeņa vārds. Iepriekš esmu organizējis cīņu Dānijā. Viņiem ir Karolīna Vozņacki un pāris premjerlīgas futbolisti, tomēr ari diezgan limitēts zvaigžņu skaits. Kad cīkstonis valstī ir liels vārds, tas ir īpaši,” stāstīja biznesmenis. “Maira cīņa ar Peresu bija taktiska, kurā līdz pat pēdējai sekundei viss varēja mainīties, jo abiem ir ļoti spēcīgi sitieni. Tā bija augsta līmeņa cīņa un beigās Mairis parādīja savu klasi. Viņš ir dabiski talantīgs cīņas sportu atlēts – bijis čempions kikboksā, domāju, ka būtu lielisks arī jauktajā cīņu mākslā jeb MMA.”

Tiesa, Zauerlands nevēlējās piekrist apgalvojumam, ka Brieža un Usika cīņa būs kā fināls pirms fināla. “Uzskatu, ka visi četri puiši ir ļoti labi. Jā, Usiks ir favorīts, bet viņš nav miljons jūdžu attālumā un visi ir līdzīgi.”

Ceturtdaļfinālos uzvarēja visi līdzšinējie čempionu jostu īpašnieki. Bez Brieža un Usika vēl Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempions Juniers Dortikoss no Kubas pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu, savukārt Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempions Murats Gasijevs no Krievijas uzveica poli Kšištofu Vlodarčiku.

“Sacensībās poli Kšištofu Glovacki paņēmām kā rezervistu un viņš varēja būt Peresa vietā, tomēr Briedis ir sitējs un viņš nevarēja nokautēt Peresu,” skaidroja Zauerlands. “Piekrītu, ka Vlodarčiks bija vājākais. To zināju jau pirms tam, bet manas rokas bija sasaistītas un mums viņš bija jāņem kā IBF kategorijas obligātais titula pretendents. Viņš nebija gatavs turnīram, tomēr no otras puses viņš ir divkārtējs čempionu jostu īpašnieks. Tagad mums ir četri puiši, kurus visi gribēja redzēt pusfinālā.”

Kā pausts iepriekš, kopējais sacensību budžets abās kategorijās paredzēts 50 miljoni ASV dolāru (43 miljoni eiro), bet katras kategorijas uzvarētāja balva tiek lēsta desmit miljonu ASV dolāru (8,5 miljonu eiro) apmērā. Jau pirms ceturtdaļfināla Zauerlands teica, ka Briedis, uzvarot Peresu, kļūs par miljonāru.

“Katrs bokseris ceturtdaļfinālā nopelnīja savas karjeras rekordsummas. Gan uzvarētāji, gan zaudētāji. Izņēmums varbūt vienīgi ir Marko Huks,” savu turnīru slavēja Zauerlands. “Visi pārējie iepriekš nav pelnījuši tik daudz, cik iedevām jau ceturtdaļfinālā. Variet iedomāties, kas notiks tālāk.”

“Pirmā smagā svara kategorija nekad nav bijusi tik ienesīga un esmu priecīgs, ka izcēlām tieši to, jo uzskatu, ka tā ir pati lieliskākā. Jā ir smagsvari, bet tas ir citādāk un šie puiši trenējas konkrētam svaram, kas ir milzīga atšķirība,” stāstīja organizators. “Protams, ka Mairis uzvaras gadījumā būs multimiljonārs, bet, ja zaudēs, saņems apmēram tikpat kā pēc pirmās cīņas.”

Ja pusfinālu norises vietas vēl nav zināmas, jau noskaidrots, ka šajā kategorijā fināls nākamā gada maijā risināsies Saūda Arābijas pilsētā Džidā. “Lieliski, ka bokss dodas uz jaunām valstīm. Viņi piekrita, pat nezinot, kas būs finālā. Tātad turnīrs bijis piesaistošs interesantam galamērķim.”

Šī turnīra čempions ne tikai iegūs Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī kļūs par visu četru prestižāko pasaules čempiona jostu īpašnieku.

1 komentārs