Komentāri
Žaļimam un Melbārdim otrā un ceturtā vieta kritieniem bagātajās sacensībās Vistlerā
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas bobsleja pilotu Uģa Žaļima un Oskara Melbārža ekipāžas sestdien olimpiskajā Visteras trasē Kanādā izcīnīja attiecīgi otro un ceturto vietu Pasaules kausa sezonas sestā posma otrajās divnieku sacensības, kas izcēlās ar trijiem kritieniem.

Žaļims otrajā braucienā sasniedza ātrāko starta laiku un otro reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla kā pilots. Savukārt trešā Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža bija starp tām, kas piedzīvoja kritienu.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija ceturtais, bet no viņa tikai par sekundes simtdaļu atpalika Žaļims un viņa stūmējs Intars Dambis. Otrajā braucienā Žaļims uzrādīja otro labāko rezultātu starp visiem pilotiem un arī summā pakāpās uz šo pozīciju – viņš par 0,20 sekundēm piekāpās uzvaru guvušajam kanādiešu pilotam Krisam Springam.

Pēc pirmā brauciena līderpozīcijā bija krieva Aleksandra Kasjanova ekipāža, tomēr otrajā tā jau startā pieļāva kļūdu un atkrita uz trešo pozīciju, tomēr par sekundes simtdaļu apsteidza Melbārdi, kas uzvarētājam zaudēja 0,25 sekundes.

Zīmīgi, ka Žaļims bija starp pilotiem, kas treniņos Vistlerā piedzīvoja kritienu, tomēr sacensībās viņš visus četrus braucienus aizvadīja ļoti sekmīgi.Tikmēr Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni jau pēc pirmā brauciena bija tikai 15.vietā, bet otrajā piedzīvoja kritienu un summā palika 18.pozīcijā. Kopā otrajā braucienā krita trīs ekipāžas.

Ķibermanim abos braucienos bija ātrākie starta laiki, bet otrajā tikpat veikls bija arī Žaļims. Žaļims iepriekš kā pilots uz goda pjedestāla bija kāpis pērn, kad sensacionāli guva otro vietu divnieku sacensībās Sanktmoricā, bet vēl trīs reizes viņš to paveicis kā stūmējs.

Lasi vēl