Komentāri
WBA sankcionē smagsvaru Džošua un Kļičko cīņu nākamā gada pavasarī
Foto: AP/REUTERS/SCANPIX

  Pasaules Boksa asociācija (WBA) ratificējusi boksa smagsvaru Entonija Džošua un Vladimira Kļičko cīņu, līdz ar to nav nekādu šķēršļu, lai abi sportisti tiktos nākamā gada pavasarī.

Sākotnēji, bija plānots, ka abi bokseri varētu tikties jau 10.decembrī Mančestrā, taču Kļičko traumas dēļ šis mačs, kurā paredzēts sadalīt vairākas pasaules čempiona jostas, šogad nenotiks.

Tiesa, Džošua, kuram šobrīd pieder Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un mazāk prestižās Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) pasaules čempiona jostas, decembrī Mančestrā šie tituli būs jāaizstāv pret Eriku Molinu.

“Bija ļoti pacietīgi jāgaida, lai saņemtu WBA sankciju Džošua un Kļičko cīņas aizvadīšanai par WBA čempiona titulu, taču tagad mēs esam tikuši pie oficiālas atļaujas gatavot šo tikšanos. Tagad atliek vienoties ar Kļičko menedžeri Berndu Benti un viņa komandu par šīs cīņas norises laiku un vietu,” jaunumus komentējis Džošua menedžeris Edijs Hērns.

Ukrainis Kļičko pērn novembrī zaudēja britu bokserim Taisonam Fjūrijam, šķiroties no IBF, WBA, Pasaules Boksa organizācijas (WBO), IBO un žurnāla Ring čempiona jostām. Kļičko vēlējās revanša cīņu ar Fjūriju, tomēr brita karjera ir piedzīvojusi lejupslīdi, jo viņš cīnās ar atkarībām, tāpēc arī WBA un WBO čempiona jostas kļuvušas vakantas.

Jau pirms laika Fjūrijam tika atņemtas IBF un IBO čempiona jostas, kuras tagad pieder Džošua.

Pašlaik 27 gadus vecais Džošua 2012.gadā triumfēja Londonas olimpiskajās spēlēs, bet kopš tā laika profesionālajā karjerā viņš visas 17 cīņas noslēdzis ar priekšlaicīgu uzvaru. Pēdējo reizi viņš IBF jostu aizstāvēja jūnijā, kad pieveica amerikāni Dominiku Brīzilu. Zīmīgi, ka pirms diviem gadiem viņš bija Kļičko sparinga partneris.

Tikmēr šobrīd 40 gadus vecais Kļičko pirms dueļa ar Fjūriju zaudējuma garšu nebija izjutis 11 gadus. Ukrainas bokseris karjeras laikā piedalījies 68 cīņās, triumfējot 64 no tām, turklāt 54 panākumus izcīnījis ar nokautu.

Lasi vēl