WADA nepārsūdzēs ASV antidopinga uzrauga lēmumu Kolmena lietā

Pievienot komentāru
WADA nepārsūdzēs ASV antidopinga uzrauga lēmumu Kolmena lietā
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) nepārsūdzēs ASV Antidopinga aģentūras (USADA) attaisnojošo lēmumu sprintera Kristiana Kolmena lietā.

Šī brīža ātrākajam cilvēkam pasaulē Kolmenam draudēja divu gadu diskvalifikācija pēc tam, kad dopinga pārbaudītāji trīsreiz gada laikā viņu nebija varējuši atrast norādītajās vietās.

Tomēr pēc WADA norāžu saņemšanas par to, kā tiek aprēķināts 12 mēnešu periods, USADA apsūdzības ir atcēlusi. USADA apliecināja, ka pirmoreiz tā nav varējusi atrast Kolmenu norādītajā vietā pagājušā gada 6.jūnijā. Abas pārējās reizes, kad sportists neatradās norādītajā vietā, bija šā gada 16.janvārī un 26.aprīlī.

Tomēr Kolmens argumentēja savu viedokli ar Starptautiskā pārbaužu un izmeklēšanas standarta (ISTI) vadlīnijām, pēc kurām pirmajā gadījumā datums jāatbīda atpakaļ uz ceturkšņa pirmo dienu – 1.aprīli. Un tas nozīmē, ka kopā ar pārējiem diviem gadījumiem vairs neveidojas trīs pārkāpumi gada laikā.

USADA apstiprināja, ka iepriekšējā nedēļā ir konsultējusies ar WADA, piektdien, 30.augustā, saņemot oficiālu ISTI noteikumu interpretāciju.

“WADA nepārsūdzēs šo lēmumu,” ziņu aģentūrai AFP teica WADA pārstāvis.

USADA tāpat apstiprināja, ka kopš fiksētā trīskāršā pārkāpuma Kolmens katra ceturkšņa sākumā ir sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu, kā tas ir pieprasīts, un ir ticis USADA pārbaudīts 20 atsevišķos gadījumos.

Sprinteris bija uzaicināts sniegt paskaidrojumus ceturtdien, taču tagad tikšanās ir atcelta.

Lai tamlīdzīgi gadījumi neatkārtotos, noteikumi tiks mainīti un stāsies spēkā, sagaidāms, 2021.gadā.

USADA atļāvusi Kolmenam piedalīties sacensības, piebilstot, ka par šo lēmumu apelāciju vēl var iesniegt Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF).

Amerikāņu sprinteris pasaules čempionātā Dohā pēc mēneša gatavojas skriet 100 metru un 200 metru distanci, kā arī piedalīties 4×100 metru stafetē. Viņam šogad pieder divi ātrākie skrējieni pasaulē 100 metros 9,85 un 9,81 sekundē.